Sahibinden iade onayı bekleniyor

caipira0

Decapat
Sahibinden'de ekran kartı aldım GET sistemi ile kart bozuk çıktı iade tuşuna bastım, iade onayı bekleniyor diyor. Benim bu noktada bir şey yapmam gerekiyor mu yoksa satıcının mı onayını bekleyeceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Satıcıya mesaj attım fakat dönmedi daha, iadeyi onaylamazsa ne olur peki?
Sahibinden.com Müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alabilirsin. Satıcının inisiyatifine kalmış. Zorluk çıkartabilir. Eğer paran satıcıya geçmediyse, hala get sisteminde duruyorsa iadeyi kabul etmek zorunda çünkü para ne ona ne sana geçeceği için süreci uzatmış olur.

Sahibinden.com müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alabilirsin. Satıcının inisiyatifine kalmış. Zorluk çıkartabilir. Eğer paran satıcıya geçmediyse, hala GET sisteminde duruyorsa iadeyi kabul etmek zorunda çünkü para ne ona ne sana geçeceği için süreci uzatmış olur.

Yok hocam para satıcıda değil, onaylamadan direk iade dedim, iade onayı bekleniyor diyor. Onaylamazsa bende mi kalıyor o zaman yoksa kart?

Yok hocam para satıcıda değil, onaylamadan direk iade dedim, iade onayı bekleniyor diyor. Onaylamazsa bende mi kalıyor o zaman yoksa kart?
Onaylamama gibi bir durum olmaz çünkü para satıcıya geçmemiş. Satıcıya geçse ikinci el ürün olduğu için zorluk çıkartabilirdi. Sahibindeni araya sokup her şekilde paranızı alırsınız. Sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum ama süreç 1 haftayı bulabilir. Acele etmeyin.

Geri
Yukarı