Samsung A vs S serisi

İsterse daha da sıcak çalışsın. A34 takozunu alacağıma S22 alırım. S22'nin %340 daha güçlü GPU'su, telefotosu, GN5 sensorü, premium hissiyatı ve zarifligi yetiyor zaten.

@Lynic A34, sorunlu bir cihaz değil sonuçta. Dediğimiz özellikler zerre önemli değil diyorsanız alabilirsiniz. Ama ben A34 alacağıma 1-2K üstündeki S20 FE'yi alırdım.

1 senedir kullanıyorum S22 tek eksisi 8 Gen 2 kadar verimli olmaması, ah bir de onu çözebilselermiş :) bir iki saat daha fazla ekran süresi olsa tadından yenmezmiş cihazımın.

1 senedir kullanıyorum S22 tek eksisi 8 Gen 2 kadar verimli olmaması, ah bir de onu çözebilselermiş :) bir iki saat daha fazla ekran süresi olsa tadından yenmezmiş cihazımın.
Normalde dizayna cok takilmam ama tasarımına hastayım ya.
images (5) (10).jpeg
images (5) (11).jpeg

Çok şık bir cihaz. Malzeme kalitesi de tavan.
Sanırım biraz daha oversem konu sahibi de dayanamayıp alacak.😅

Bunun sebebi ne bunu anlatabilir misiniz? Öneren adam da 34 yerine 54 demişti ama arada 6.000tl kadar fark verdi sorduğumda o farka değmez demişti.
Arka kamerada bayağı fark var, A54'te barınan IMX766, Mate 50 Pro'da da var, siz düşünün artık farkı. Kamera hiç önemli değil derseniz; evet değmez. SoC'ların arasında %30 GPU, %70 CPU, %100 ISP ve %100 NPU'yu baz aldığımızda %3-4 fark falan var, donanım olarak da benzerler.

Özetle her şeyi bir tutam kullanan kullanıcı için S20 FE olmasa aradaki farka fersah fersah değerdi ancak S20 FE diye bir gerçek var.

A54'te ne kadar ekran süresi alıyorsunuz?
Pek aktif kullanmıyorum. Whatsapp, Instagram ve Spotify hariç bir program pek kullanmıyorum. 7-8 saat civarı ekran süresi alıyorum.
Bunun sebebi ne bunu anlatabilir misiniz?
Tamamen tasarım. S21 daha şık gözüküyor 😄
A54'ü ben nokta çentikli olduğu için tercih ettim. Yoksa A34 alacaktım.
6000 TL farka değecek bir gelişme yok bana göre. Ben alırken aradaki fark 2000 TL civarındaydı.
Özetle her şeyi bir tutam kullanan kullanıcı için S20 FE olmasa aradaki farka fersah fersah değerdi ancak S20 FE diye bir gerçek var.
S20 de eskidi hocam ya. Güncelliğini yitiriyor yavaş yavaş. Çıkalı yıllar olmuş bir cihaza yatırım yapmak bana pek mantıklı gelmiyor.

Pek aktif kullanmıyorum. Whatsapp, Instagram ve Spotify hariç bir program pek kullanmıyorum. 7-8 saat civarı ekran süresi alıyorum.

Tamamen tasarım. S21 daha şık gözüküyor 😄
A54'ü ben nokta çentikli olduğu için tercih ettim. Yoksa A34 alacaktım.
6000 TL farka değecek bir gelişme yok bana göre. Ben alırken aradaki fark 2000 TL civarındaydı.

S20 de eskidi hocam ya. Güncelliğini yitiriyor yavaş yavaş. Çıkalı yıllar olmuş bir cihaza yatırım yapmak bana pek mantıklı gelmiyor.
Ney? 7-8 mi? Ben maksimum 6 saat gördüm.

Bazen alamıyorum.

Daha açıklayıcı olması açısından sitelerde kullandığım belirli filtreler şöyle,
Marka - Samsung.
Özellikler - optik görüntü sabitleme, hızlı şarj, NFC, 5G, su ve toza dayanıklı.
RAM - 8 GB ve üstü.
Batarya - 4500 ve üstü.
Ekran yenileme hızı - 90 ve üstü.

Ney? 7-8 mi? Ben maksimum 6 saat gördüm.

Bazen alamıyorum.
Dostum sen Samsung'tan alisveris yapma. S20 FE aliyorsun sorunlu cikiyor, forumda sanirim arkadas oldugun berat isimli birisinde S21 FE var o da sorunlu diyor. Simdi A54 almissin, o cihazin DH anakonusunda -7 SoT verdigi kullanicisi yok, sen 6 saat dahi alamiyorsun. Hard reset atmayi deneyebilirsin.

Dostum sen Samsung'tan alisveris yapma. S20 FE aliyorsun sorunlu cikiyor, forumda sanirim arkadas oldugun berat isimli birisinde S21 FE var o da sorunlu diyor. Simdi A54 almissin, o cihazin DH anakonusunda -7 SoT verdigi kullanicisi yok, sen 6 saat dahi alamiyorsun. Hard reset atmayi deneyebilirsin.
Ya hocam ben anlamadım. S20 FE'ye 3 kere hard reset attım. Bir arkadaş S20 FE almis. Alma iptal et dedim dinlemedi. Sonra bana dediği şey "lan harbiden 5 saat alıyormus" dedi.

5000mAH A54 aldım. Gene max 6 saat ustune cıkamadım. Hayvan gibi Instagram bakıyorum ondan mı acaba?

iPhone tercih edicektim ama ikinci el oldugu icin ondan vazgectim. Ben ne yapim simdi?

Benim bildigim ekran suresi bu degil hocam.

Ayarlardan cihaz bakımına girin. Oradan pil kısmına gelin aşağıya inin ayrıntıları gör diyin. Ekranın açık kalma süresi o.

Yeni konular

Geri
Yukarı