Samsung A vs S serisi

Screenshot_20231210_170416_Device care.jpg
Screenshot_20231210_170410_Device care.jpg

Eki Görüntüle 2047927
Full mobil veri S21 (Exynos 2100 - 4000 mAh) ile aldığım SoT ve çoğunlukla Instagram.
İmkansızı basariyon Cumali.
Ee yani ?

Ya hocam ben anlamadım. S20 FE'ye 3 kere hard reset attım. Bir arkadaş S20 FE almis. Alma iptal et dedim dinlemedi. Sonra bana dediği şey "lan harbiden 5 saat alıyormus" dedi.

5000mAH A54 aldım. Gene max 6 saat ustune cıkamadım. Hayvan gibi Instagram bakıyorum ondan mı acaba?

iPhone tercih edicektim ama ikinci el oldugu icin ondan vazgectim. Ben ne yapim simdi?
10K mAh'li asker telefonlari var, onlara bakabilirsin. Premium hissiyat onemliyse iPhone 13 Pro Max'i 60 Hz'e modlayip powerbankle de gezebilirsin.

Saka bir yana, A54'u sat, saglam bir para biriktir POCO F5'e falan gec.

10K mAh'li asker telefonlari var, onlara bakabilirsin. Premium hissiyat onemliyse iPhone 13 Pro Max'i 60 Hz'e modlayip powerbankle de gezebilirsin.

Saka bir yana, A54'u sat, saglam bir para biriktir POCO F5'e falan gec.
Sorun bende mi? Kullanımım yüzünden mi? POCO F5 geçebilirim ama MIUI arayuzunu kullanmak istemiyorum. Daha arayuzu bile beceremiyorlar iken sistem uygulamalarinda reklam çıkıyor. ROM kuruyorsun daha berbat bir hale geliyor.

Ne yanisi? Daha çok tüketen işlemci, -1000 mAh ve mobil veri ile asagi yukari senle aynı ekran süresini alıyorum.
İmkansızı başarıyorsun.
Kullanımım yüzünden mi?

Sorun bende mi? Kullanımım yüzünden mi? POCO F5 geçebilirim ama MIUI arayuzunu kullanmak istemiyorum. Daha arayuzu bile beceremiyorlar iken sistem uygulamalarinda reklam çıkıyor. ROM kuruyorsun daha berbat bir hale geliyor.
Sorunun sende olup olamayacagini bilemeyecegim ancak her halukarda oldukca az bir SoT aldigin asikar. Bir aralar iPhone 12 ile ben de Instagram da fazla takiliyordum, pil performansi asagi yukari A54 ile ayni ayarda. 7-8 saatten 5 saatlere dustugu olmadi hic. Instagram, GT 2 kasasindaki SD 888'de bile 1,5 watt civari yakiyordu yanilmiyorsam, 1380 cok daha az guc yakan bir SoC. Pilin oyle dusmesine verdigim olanak epey az.

MIUI'a gelecek olursak, MIUI 12 donemlerindeki gibi sorunlu degil, su an gayet iyi halde, en az input lag yaratan arabirim o. ROM kurmana gerek yok. One UI'a gore kotu tabii, orasi ayri.

Sorunun sende olup olamayacagini bilemeyecegim ancak her halukarda oldukca az bir SoT aldigin asikar. Bir aralar iPhone 12 ile ben de Instagram da fazla takiliyordum, pil performansi asagi yukari A54 ile ayni ayarda. 7-8 saatten 5 saatlere dustugu olmadi hic. Instagram, GT 2 kasasindaki SD 888'de bile 1,5 watt civari yakiyordu yanilmiyorsam, 1380 cok daha az guc yakan bir SoC. Pilin oyle dusmesine verdigim olanak epey az.

MIUI'a gelecek olursak, MIUI 12 donemlerindeki gibi sorunlu degil, su an gayet iyi halde, en az input lag yaratan arabirim o. ROM kurmana gerek yok. One UI'a gore kotu tabii, orasi ayri.
Ben Instagram'a çok bakıyorum. Herkes 7-8 saat alirken ben max 5 civarlarda aliyorum. Ne yapmam gerek? Telefonu aldım sonuçta. S serisinden S20 FE yine aynıydı. 15 gun iade suresi gecti ayrica + olarak buds 2 yaninda hediye geldi.

S serisi amiral serisi ve A serisi ise yine kaliteli olan fakat orta segment için yapılmış telefonlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı