Kitap Şiddetle Tavsiye Ediyorum: Atatürk'ün Yanı Başında

Bir Matmazel

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Arkadaşlar size muhteşem bir Mustafa Kemal Atatürk kitabını tanıtmak istiyorum : Atatürk'ün Yanı Başında - Mustafa Kemal Ulusu.
213.PNG

Kitabın yazarı yıllarca Atatürk'ün kütüphaneciliğini yapmış olan, uzun yıllar Atatürk'ün yanı başında yer almış olan Nuri Ulusu'nun oğlu bir dönem Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı yapmış olan Mustafa Kemal Ulusu.

Eser oldukça doyurucu ve zaman zaman ilginç bilgiler içeriyor. Ulusu, özellikle Atatürk'ün kitaplara, çalışmaya olan ilgisi, kitaplarla ilişkisi hakkında çok önemli bilgiler veriyor. Nuri Ulusu Atatürk'ün yapmış olduğu gezilere, çalışmalara, yeniliklere, programlara hemen yanı başında katılmış ve bizzat en yakından onu takip etme fırsatı bulmuş bir isim. Atatürk'e dair öyle güzel ince ayrıntılar veriyor ki bu kitap beni Atatürk üzerine yazılmış olan birçok devasa biyografi eserlerinden bile daha çok etkiledi. Ve yine Ulusu, tam bir Atatürk sevdalısı. Onunla kütüphanede geçirdiği vakitleri, okuduğu kitapta kaldığı sayfayı işaretlemesi ve yeniden geldiğinde aynı sayfayı açıp Atatürk'e vermesi ve benzeri birçok anekdot var. Nuri Ulusu, Atatürk'ün ölümüne kadar onunla beraber kalmış ve onun vefatı üzerine derin bir üzüntü duymuş.

Atatürk'ün ölümü üzerine yaşadığı melankoli içerisinde Allah'tan 10 Kasım ya da 29 Ekim tarihinde ölmeyi dilemişti. Nuri Ulusu 29 Ekim 1979 pazartesi günü vefat etti.

Bu muhteşem eseri her Atatürk sevdalısı, her Türk vatandaşı, her Anadolu insanı, kısaca 'Ne Mutlu Türküm Diyene' milliyetçiliğini benimseyen herkesin okuması gerekiyor. Şiddetli tavsiyemdir.

Ayrıca şu an da Amazon'da indirimde 90,60 TL yerine 58,50 TL.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı