Supplement ve kullanım tavsiyeleri

Hasoor

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha önce 3 kez vücut geliştirmeye başlayıp en fazla 1 yıl aralıksız devam edebildim, gerek maddi durumlar bazen mecburi başka sebepler yüzünden devam edemedim, şimdiyse evde kendime kurduğum güzel bir mini salonum var. Ev dediğime bakmayın kablo makinesine kadar aldım o yüzden artık hiçbir engelim yok bırakmak için. 76 Kiloyum en fazla 80 olsam yeter diye düşünüyorum çünkü boyum 176 cm, bel bölgemde hafif bir yağlanma var ama göbekli birisi sayılacak kadar değil. Şimdi sizelere sorum şu, daha önce whey protein ve BCAA kullanmıştım, şimdi güzel bir supplement kombinasyonu yapmak istiyorum. Supplement konusunda çok Uber bilgiye sahip değilim, genel, üstün körü bilgiler benimkisi o yüzden, aşağıda linklerini bıraktığım kafein, l-karnitin, whey protein ve BCAA+glutamin ürünlerini gözüme kestirdim. Sizce iyi bir kombinasyon mu? Ekle ve çıkar dedidiğiniz bir şey var mıdır? Bir de kullanım şekli tavsiyeleriniz nelerdir? Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum şimdiden okuyan, ilgilenen herkese çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar daha önce 3 kez vücut geliştirmeye başlayıp en fazla 1 yıl aralıksız devam edebildim, gerek maddi durumlar bazen mecburi başka sebepler yüzünden devam edemedim, şimdiyse evde kendime kurduğum güzel bir mini salonum var. Ev dediğime bakmayın kablo makinesine kadar aldım o yüzden artık hiçbir engelim yok bırakmak için. 76 Kiloyum en fazla 80 olsam yeter diye düşünüyorum çünkü boyum 176 cm, bel bölgemde hafif bir yağlanma var ama göbekli birisi sayılacak kadar değil. Şimdi sizelere sorum şu, daha önce whey protein ve BCAA kullanmıştım, şimdi güzel bir supplement kombinasyonu yapmak istiyorum. Supplement konusunda çok Uber bilgiye sahip değilim, genel, üstün körü bilgiler benimkisi o yüzden, aşağıda linklerini bıraktığım kafein, l-karnitin, whey protein ve BCAA+glutamin ürünlerini gözüme kestirdim. Sizce iyi bir kombinasyon mu? Ekle ve çıkar dedidiğiniz bir şey var mıdır? Bir de kullanım şekli tavsiyeleriniz nelerdir? Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum şimdiden okuyan, ilgilenen herkese çok teşekkür ederim.

Bu tip sorular sorma kimseye çünkü supplement bu adı üstünde ek gıda... Senin gerçekten neye ihtiyacın olduğunu bilebilmemiz için hakkında senle 1 saat sohbet etmemiz gerekir... Whey alıyorsun mesela belki günlük protein ihtiyacını karşılıyorsundur ne gerek var deriz, kafein alıyorsun ama idmanlarını görece geç saatte yapıyorsundur mesela ya da uyku sorunların vardır bunu bilmeden evet kafein kullan diyemeyiz, L karnitin zaten mantıksız burada onu geçelim, bcaa ise yani zaten whey alıyorsun bir de yeterli bir protein miktarı aldıysan tamamiyle para israfıdır. Kısaca supplement eksiğe,ihtiyaca göre şekillenir böyle olmaz.

Kreatin harici supplement alman elzem değildir. Attıklarını almana gerek yok, olmasa da olur şeyler. Günlük protein ihtiyacını karşılayamıyorsan protein tozu alabilirsin ancak ona vereceğin parayı protein ağırlıklı besinlere harcaman daha iyi olur.

Protein tozunun tüketimi kolay, makro hesabını tutturabilmek için ve idman sonrası yenilenmeyi hızlandırmak için günde 1-2 kere kullanabilirsin. Kilo almak için yulaf, pirinç unu vb. karbonhidratlarla da kombinleyip tatlı niyetine yiyebilirsin. Zorunlu değil ama kullanacağın yeri düşünüp ihtiyacın varsa al. L-Carnitin gereksiz bir ürün, para tırtıklamak için satılıyor. Senin vücudunda zaten L-Carnitin var ve anormal bir eksiklik olmadığı sürece ekstra takviye alman bir işine yaramaz. Tabi aksini söyleyenler de var, sana bırakıyorum seçimi. Kafein alacağına direkt granül kahve iç. Veya Nespresso falan alabilirsin uzun vaadede daha ucuza gelir. Son olarak kreatin eklenebilir son tekrarları çıkarmana ve kaslarının su tutarak hacimlenmesine yardımcı olur. BCAA da keyfe keder kullanılabilir idman sonrası kas ağrılarını azaltır. Çok aman aman yorucu idman yapmıyorsan çok da elzem değil naçizane görüşümce.

Geri
Yukarı