VDSL sağlayıcı önerisi

OE06

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
ADSL'den VDSL'e geçiyorum arkadaşlar. Ankara'da VDSL kullanıp memnun olan arkadaşlardan sağlayıcı ve tarife önerisi istiyorum. Şöyle bir durum var VDSL bildiğiniz gibi santralin yakınlığına göre hız veriyor. Türk Telekom santrali benim apartmanın önüne kurdu hesaplarına göre 95-10 Mbps hız veriyor benim apartmanıma. ADSL olarak Türk Telekom var Türk Telekom VDSL'e geçmek daha mı mantıklı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom'a geçmek gibi bir hata yapmayın. Turknet ve yeni ISS'ler var forumda kullanan memnun olan arkadaşlar vardı Gibirnet, Comnet gibi TT bulaşmak büyük hata olur.

Turknet kullanıyorum ve memnunum. 100 tl ücretle, "alabileceğin maksimum hızı" veriyorlar. Benim modemde, 98Mbps maksimum yazıyor, Turknet, ilke başta 70Mbit veriyordu, 2 ay sonra nedensiz şekilde arttırdılar ve 88Mbps download verdi, upload hep 8mbps idi zaten onda maalesef ki artım olmuyor. Ha eğer santral, YAPA altyapısına bağlıysa, 150-200 Download, 30Mbps upload bile alabiliyorsun, turknete sorup iyice araştır istersen.

Turknet kullanıyorum ve memnunum. 100 tl ücretle, "alabileceğin maksimum hızı" veriyorlar. Benim modemde, 98Mbps maksimum yazıyor, Turknet, ilke başta 70Mbit veriyordu, 2 ay sonra nedensiz şekilde arttırdılar ve 88Mbps download verdi, upload hep 8mbps idi zaten onda maalesef ki artım olmuyor. Ha eğer santral, YAPA altyapısına bağlıysa, 150-200 Download, 30Mbps upload bile alabiliyorsun, turknete sorup iyice araştır istersen.

Herhangi bir kopukluk vs gibi sorun yaşadın mı? Stabilite açısından soruyorum.

4 yıl TurkNet kullandım. Son zamanlarda kopma yaşadığım için Millenicom'a geçtim. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum şu anlık sorunum yok. TurkNet'i denemenizi tavsiye ederim. Beğenmez iseniz zaten taahhütsüz.

Hiç yaşamadım dersem yalan olur, bazen kesintiler oldu ama çok kısa sürdü. Büyük küçük tüm kesintileride yayınlıyorlar. Ping vb sorun hiç yaşamadım, wifi bağlantım ve evdekilerin yoğun kullanımına bağlı ping sorunu yaşadım.

Hazırda Netspeed kullanmaktayım ve 2 aylık deneyimim sonucunda şunu rahatlıkla söyleyebilirim: Altyapınız sağlam ise vadettikleri hızı sorunsuz sağlıyorlar. Tavsiye ederim.

Arkadaşlar teşekkürler tavsiyeler için. Bugün Türknet' e başvurdum yarın kuruluma geliyorlar, umarım memnun kalırım. En kötü 85-95 mbps hız olacağını söylediler. VDSL' e göre çok iyi rakamlar. Memnun kalmazsam 1 ay sonunda burada konu açarım zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı