Windows 11 için kullanışlı program önerisi

BigWolverine

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni Windows 11 format attım ama yeni böyle kullanışlı programlara ihtiyacım var. Aklınıza gelen her şey olursa bilgisayara 2TB SSD var. İşlevsel bir sürü program indirip öğrenmek ve kullanmak istiyorum, heyecanlıyım.

Traffic Monitor. Anlık olarak yaptığın download/upload veri aktarım hızını takip edebildiğin görev çubuğunda tutabildiğin hafif bir program.

Arkadaşlar yeni Windows 11 format attım ama yeni böyle kullanışlı programlara ihtiyacım var. Aklınıza gelen her şey olursa bilgisayara 2TB SSD var. İşlevsel bir sürü program indirip öğrenmek ve kullanmak istiyorum, heyecanlıyım.
Hangi uygulamalar olacak? Yani ne için kullanacağına bağlı. Onu belirtirsen güzel olur.

Traffic Monitor. Anlık olarak yaptığın download/upload veri aktarım hızını takip edebildiğin görev çubuğunda tutabildiğin hafif bir program.
Teşekkürler başka var mı

Hangi uygulamalar olacak? Yani ne için kullanacağına bağlı. Onu belirtirsen güzel olur.
her şey olur keşif aşamasındayım.

Bunlar Windows uzerinde kullandigim, olmazsa olmaz programlarimdir:
mpv
Sunshine
Powertoys
Git
MSYS2
VSCode
nano
Friture
platform-tools
Blender
AutoHotKey
IDA
x64dbg
HWINFO64
HxD
nomacs
WinSCP
Thunderbird
I2P
NASM
MASM
FDM
nmap
Wireshark
7-ZIP
FFmpeg

Son düzenleme:
Bunlar Windows uzerinde kullandigim, olmazsa olmaz programlarimdir:
mpv
Sunshine
Powertoys
Git
MSYS2
VSCode
nano
Fritune
platform-tools
Blender
AutoHotKey
IDA
x64dbg
HWINFO64
HxD
nomacs
WinSCP
Thunderbird
I2P
NASM
MASM
FDM
nmap
Wireshark
hocam biraz açıklasaydınız keşke en azından bazılarını nedir bunlar vs neyse yine d eçok sağolun

Teşekkürler başka var mı

her şey olur keşif aşamasındayım.
Oyun başlatıcı olarak epic games, steam var.
Video edit için camtasia, shotcut var.
3D tasarım ile ilgilenirsen blender var.
Video kayıt uygulaması olarak obs studio var.
Video dönüştürücü olarak handbrake var.
Arşiv uygulaması olarak winrar, 7zip var.
Ve daha bir sürü. Ne istediğini belirtirsen daha çok yardımcı olabilirim.

Hocam su an fazla vaktim olmadigi icin aciklama yazamadim, arkadaslar yazabilir veya aratabilirsiniz. Olmazsa vaktim oldugunda yanlarina aciklamalarini da ekleyeyim.
Bildiklerimi yazayım ben bari.

Kod editörü. Yazılımla alakalı.

3D tasarım uygulaması.

Internet indirme yardımcısı. Tam ismi Free Download Manager. Nasıl açıklayacağımı bilemedim şimdi.
Hata dosyalarını görüntülüyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bazen hayat kurtarıyor. Özellikle de sosyalde. :D

Arşiv programı.
GitHub'ın pc uygulaması. Yazılan kodları Bulut'a kaydedip başka kişilerle paylaşmaya yarayan bir servis.
Cihazın içerisindeki olup bitenleri gösteren bir araç. Galiba ekran kartını gösteriyordu sadece. Yanlış hatırlamıyorsam öyleydi.
Sistemle alakalı bilgileri göstermeye yarayan bir araç.

Yanlışım varsa düzeltin. 1 yıldır bilgisayara bakmıyorum. Hatam varsa mazur görün.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı