Xeon x5460 ile İ5 4570'i karşılaştırmak

Genel olarak şöylebir tablo var. Fakat anakart uyumluluğu için buradaki siteye girip anakartınızın marka ve modelinde denenen ve çalışan işlemcileri görebilirsiniz.
yesa.png

Bu görüntü gelmemelerinin nedenlerinin bir kısmı Ram' den kaynaklı oluyor. Ram'ler ddr3 ise mavi yerlere takıcaksın.

Hocam burda amac zaten 775 pin sistemi canlandirmak,ayrica x5460 daha iyi performans veriyor.

Bugün anakarti aldigim bilgisayarciya gittim anakarti degistirdi.Bendeki anakartin yerine 2. El Asrock G41C-GS anakart verdi.Biraz kaziklandimmi bilmiyorum ama adamin verdigi anakartta 4 sata girisi var bendekinde 2 tane vardi bu biraz daha iyi herhalde,sifir anakartin yerini tutamaz gerci ama neyse.Sizce yanlismi yaptim 2. Elini alarak?

@Eyüphan X3430'da 4C 4T var. Güncel bir I5 ile aynı konfigurasyon. X5460'da sadece 4C var. Bu arada sistem çalışıyor mu? Ona göre kazık yedin veya yemedin diyelim :D

Hocam o zaman kazık değil. Zaten aldığınız anakartında sıfır olması imkansız. En iyisini yapmışsınız. Aynen threadlerle beraber 8 çekirdek gibi çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı