Xperia Z2 akıllı çağrı sorunu

wolkan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sony xperia z2 cihazımı 2 gün oldu satın aldım. Dün kurcalarken akıllı çağrı diye bir ayarın aktif yapmama rağmen çalışmadığını gördüm ve bunun yanı sıra akıllı arka plan ışık kontrolünü aktif yapmama rağmen ekrana bakarken ışık açık kalmıyor.

Sony konu hakkında bilgisi yok ve forumları araştırdım sadece bende olan bir sorun değil sanırım bu. Bir arakadaş fabrika ayarlarına alarak ingilizce kurulum yapmış ve sorunu çözmüş. Ben de denedim fabrika ayarlarına alarak ingilizce dilinde kurulum yaptım ve hepsi çalıştı. Tabi ingilizcem o kadar iyi olmadığı icin geri türkçe dile yükledim ve aktifliğini yine yitirdi. Anlamıyorum türkcell den orjinal ürün alıyoruz sanki kacak ürün muamelesi gördüğümü düşünüyorum.

Konuyla ilgili sorun yaşıyan varsa lütfen belirtsin. Samsung'dan 10 ay cektim 6 defa teknik servise gitii yapamadılar ve ücret iademi geri aldım. Ardından bu cihazı aldım bu da böyle sıkıntı cıkardı. Sony 2 günlük cihazı servise göndermemi istiyor. Bıktım finansmanlıklarını yapmakdan lütfen birşey yazın moralim çok bozukk :( :confused: :mad: :eek::technopat:

Akıllı çağrı yönetme
Akıllı çağrı yönetme fonksiyonunu açarak gelen çağrıları ekrana dokunmadan yönetebilirsiniz. Bu özellik etkinleştirildiğinde çağrıları şu şekilde yönetebilirsiniz:
  • Cevapla: Cihazı kulağınıza götürün.
  • Reddet: Cihazı sallayın.
  • Zil sesini kapat: Cihazı yüz üstü çevirin.
Akıllı çağrı yönetmeyi açmak için
  1. Ana ekran konumunuzdan öğesine dokunun.
  2. Ayarlar > Kişiselleştirme > Hareket öğesini bulup dokunun.
  3. Akıllı çağrı öğesine dokunun.
  4. Akıllı çağrı yanındaki kaydırıcıyı sağa sürükleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım sürümü kaç şu anda? 17.1.A.2.55 sürümü var mesela bende şu anda ama en güncel sürüm gelmedi daha mesela telefonuma. Belki o sürümde çözülmüștür.

Akıllı arka ışık, Samsung'daki gibi değil yalnız. Ekrana bakınca değil telefonu elinizde tutunca ekran açık kalıyor. Diğer özellik için Telefon Hakkında > Diagnostic kısmından Cihaz testine girin ve kulağa yakınlık testini yapın.

Son düzenleme:
Cihazdaki Android sürümü nedir ? Güncellemeleri yaptınız mı?
4.4.2
17.1.A2.55

En güncel sürüm yüklü uyarısı alıyordum güncellemek istediğimde ve onar seçeneğini.seçerek pc üzerinden yazılımı tekrar kurumaya rağmen işe yaramıyor dediğim gibi forumlarda araştırdım sadece ben değilim sorunu yaşayan belirtdiğim gibi fabrika ayarlarına alıp kurulumda ingilizce dil seçeneğini seçip kurulumu ingilizce yaptığım zaman tümüyle özellikler sorunsuz çalışıyor henüz 2 günlük cihaz kutudan çıktıktan 1 saat kadar sonra özelliği aktif etmek istedim çalışmadı tekrar fabrika ayarlarına aldım kurulum dilini türkçe yaptım yine eskisi gibi tümüyle.özellikler aktif olmadı böyle bir sorunu nasıl olurda görmezden gelip satışa sundular kabul edilecek gibi değil

Yazılım sürümü kaç şu anda? 17.1.A.2.55 sürümü var mesela bende şu anda ama en güncel sürüm gelmedi daha mesela telefonuma. Belki o sürümde çözülmüștür.

Akıllı arka ışık, Samsung'daki gibi değil yalnız. Ekrana bakınca değil telefonu elinizde tutunca ekran açık kalıyor. Diğer özellik için Telefon Hakkında > Diagnostic kısmından Cihaz testine girin ve kulağa yakınlık testini yapın.
Tümünü denedim testlerde olumlu sonuç aldım cihazın donanımsal sıkıntısı yok olsaydı zaten belirtdiğim gibi fabrika ayarlarına alıp ingilizce dil.seçerek cihazı tamamen ingilizce yaptıktan sonra güzel bir şekilde çalışıyor telefonu elimde tutuyorum ışık acık kalıyor telefon gelince cihazı salladuğımda meşgul aldı ters çevirdiğimde sessize aldı yatağıma yaklaştırdığımda gelen Arama otomatik cevapladı herşey Güzel fakat dediğim gibi bu cihazı Turkcell'den aldım kutu açılımı türkce idi ve bahsettiğin özellikler çalışmıyor böylede sorun ne duydum ne gördüm

Șu an șok oldum deneyince. Ekranda sıkıntı yok bende. Ama akıllı çağrı olayında dediğin gibi oldu. Türkçedeyken çalışmadı özellik. Dili Ingilizce yaptım ayarlardan. Ondan sonra çalıştı. Ben Sony mağazasından aldım. Tüm Türkiye çapında sorun var demek ki. Çok ilginç bir durum.

XDA'da konuyla ilgili konu açtım : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2778812

Son düzenleme:
Çok yaşa emi egemen :D fabrika ayarlarına almıştım 2 defa dil çevirmek için.meğer ayarlardan direk yapılıyormuş.. o_O ingilizceye çevirince hemen düzeliyor ne ilginç.bir sorunla karşı karşıyayız helal olsun sony türkiye :p

Çok yaşa emi egemen :D fabrika ayarlarına almıştım 2 defa dil çevirmek için.meğer ayarlardan direk yapılıyormuş.. o_O ingilizceye çevirince hemen düzeliyor ne ilginç.bir sorunla karşı karşıyayız helal olsun sony türkiye :p

Yazılım bug'u gibi telefonu İngilizce'ye alıp yeniden başlat dene Türkçe'ye al yeniden başlat dene bakalım bide.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı