Youtuberlik Hakkında Tavsiyeler

ismet hakan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mimarlık öğrencisi - Tasarımcı
Herkese iyi sosyaller :) Arkadaşlar 1 ay sonra youtuberlik yapmaya başlayacağım. Tanıdığım 400K 500K arkadaşlarımdan destek alacağım. 4 Adet kanal açacağım (İsmet Hakan, A oyunu, B oyunu, Pratik Şeyler). Ekipman olarak herşeyim tamam. Videoları oldukça hoş ve akıcı yapmaya çalışacağım. Taklit videolar atmayacağım ve oldukça özen göstererek çalışacağım. Gerçekten özen göstereceğim. O yüzden hepinizin tavsiyesi benim için önemli ve hepinizin tavsiyesini uygulayacağım. Yayıncıların yapmamasını istediğiniz şeyler nelerdir?

Herkese iyi sosyaller :) Arkadaşlar 1 ay sonra youtuberlik yapmaya başlayacağım. Tanıdığım 400K 500K arkadaşlarımdan destek alacağım. 4 Adet kanal açacağım (İsmet Hakan, A oyunu, B oyunu, Pratik Şeyler). Ekipman olarak herşeyim tamam. Videoları oldukça hoş ve akıcı yapmaya çalışacağım. Taklit videolar atmayacağım ve oldukça özen göstererek çalışacağım. Gerçekten özen göstereceğim. O yüzden hepinizin tavsiyesi benim için önemli ve hepinizin tavsiyesini uygulayacağım. Yayıncıların yapmamasını istediğiniz şeyler nelerdir?
Bence videolar çok uzun olmasın.

Nasıl bir arkadaş ortamı varsa 500.000 nedir? :D
Bana kalırsa dört farklı kanal açmak sizi uğraştırır. Atıyorum haftada üç video çekecekseniz bu sefer diğer üç kanal boşta kalmasın diye haftada 12 video çekmek çok uğraştırır. Haftada bir atsanız dört video yapıyor. Tek bir kanala uğraşmak daha mantıklı.

Bana göre Minecraft çekersen kanalın ortalaması 12 yaş ve altı olur. Yorumların %90 küfür ve abi daha fazla Minecraft gelsin, Allah desem kaç kişi beğenir tarzı yorumları oldukça fazla görürsün.
İsmini söylemek istemiyorum, bazı kanallar gibi bir video açıp o videoyu izleyerek video sakın yapma. Resmen emek hırsızlığı. Adamlar açmış sosis nasıl yapılıyor onu izleyerek video çekiyor. Saçmalık resmen.
Son olarak seni izleyenleri para olarak görmezsen daha iyi ve samimi olursun.

@KaraKartalw :D Arkadaş kısmı maziden kalan dostluk diyelim :) Doğru söylemek gerekirse elbette belirli bir ücret için yapacağım fakat dediğiniz gibi takipçi gözüyle bakmayacağım. Hatta aklımdan büyürsem takipçilerim ile buluşmak bile geçiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı