Youtuberlik Hakkında Tavsiyeler

Bomboş gameplay çekmemeni öneririm, zaten gameplayi herkes çekiyor. Kendine bir konsept bul kimsenin yapmadığı veya az yapılan, onun üzerinden git. Yada gameplayde bir farkın olsun, insanlar başkalarını izlemek yerine seni izlemeyi seçsin. Bunu bazıları küfür ederek, bazıları ise şaklabanlık yaparak başarıyor, ancak rezil oluyorlar. Güzel bir montaj ve kurguyla bu tarz saçmalıklar yapmadan da izlenebilirsin bence. Sony Vegas Pro, Camtasia gibi programları kullanmayıda iyice öğren.
Bence en kolay ve en profesyonel montaj programı Adobe Premiere Pro, ben Premiere öneririm.

@Kovboy1234 kattiyen çekmem :D Özenti kanal olmayacak. @Bayram Şenakar farklı kanal açma sebebim, hepsinin konusu teması farklı olması, hepsini 1 kanalda toplamak istemiyorum. Karışıklık olacak hoşuma gitmez :) @Erinç gameplay çekmeyi düşünmüyorum, genellikle edit yapıp atmayı düşünüyorum. Şuan Sony Vegas Pro 14.0 kullanmaktayım, edit konusunda sıkıntım yok teşekkürler. @Anonymous XR Peki, açtığım zaman ilk olarak burada paylaşacağım linki :)

Bu iş için ilk olarak tecrübe lazım, 2014'ün sonundan beri videolar yüklüyorum ve 2 yılda ancak bir tecrübe kazanabildim ve sana tek önerim şu 1 kanal aç ve arkadaşım dediğin kişilerle video çek ki daha çok izlenesin. Hadi kolay gelsin sana. :D

İlk önce küfür etme, yapmacık hareketler, yapmacık gülümsemeler tarzından olma kendin gibi ol mesela mahsuz gülüşler yapma yani kendin gibi ol kendi hayatında nasılsan youtube kanalındaki büyüyecek kitlene öyle davran eğer küfür edip Enes batur gibi yapmacık hareketlerle saçma sapan içeriklerle video çekersen maksimum +15 kitlen olur eğer doğru düzgün kendin gibi olduğun kendin yarattığın içeriklerle doğru düzgün video çekersen en küçük kitlen +15 olur. Burda önemli olan kitlenin yaşı değil senin +9 da olsa kitlene nasıl saygı gösterdiğin mesela her gördüğün kişiye küfür edersen videolarda küfür edersen şimdiki nesil bırak sokakta futbol oynamayı eline bir abur cubur alıp bilgisayar başına geçip ya Enes batur vs izliyor yada bilgisayarın başından kafasını kaldırmıyor işte demek istediğim şu saçma sapan youtuberlar gibi olma kendin gibi olarak güzel içerikler yaratmaya çalış ki kendin gibi kitlen olsun.

Ekipmanlarındada Rode NT USB var ise audacity programıyla sesini kayıt et. Montajlama işinde ise Adobe premiere pro kullan. Video çekerken Camtasia Studio kullan. Eğer görüntünü yani webcam görünsün istiyorsan webcam markası eğer logitech ise logitech software programıyla görüntünü kayıt edip montajlayabilirsin. Green screen varsa onuda adobe premiere programından ayarlar kısmından ekran gizlemeden yapabilirsin.

İlk önce küfür etme, yapmacık hareketler, yapmacık gülümsemeler tarzından olma kendin gibi ol mesela mahsuz gülüşler yapma yani kendin gibi ol kendi hayatında nasılsan youtube kanalındaki büyüyecek kitlene öyle davran eğer küfür edip Enes batur gibi yapmacık hareketlerle saçma sapan içeriklerle video çekersen maksimum +15 kitlen olur eğer doğru düzgün kendin gibi olduğun kendin yarattığın içeriklerle doğru düzgün video çekersen en küçük kitlen +15 olur. Burda önemli olan kitlenin yaşı değil senin +9 da olsa kitlene nasıl saygı gösterdiğin mesela her gördüğün kişiye küfür edersen videolarda küfür edersen şimdiki nesil bırak sokakta futbol oynamayı eline bir abur cubur alıp bilgisayar başına geçip ya Enes batur vs izliyor yada bilgisayarın başından kafasını kaldırmıyor işte demek istediğim şu saçma sapan youtuberlar gibi olma kendin gibi olarak güzel içerikler yaratmaya çalış ki kendin gibi kitlen olsun.

Ekipmanlarındada Rode NT USB var ise audacity programıyla sesini kayıt et. Montajlama işinde ise Adobe premiere pro kullan. Video çekerken Camtasia Studio kullan. Eğer görüntünü yani webcam görünsün istiyorsan webcam markası eğer logitech ise logitech software programıyla görüntünü kayıt edip montajlayabilirsin. Green screen varsa onuda adobe premiere programından ayarlar kısmından ekran gizlemeden yapabilirsin.
Premiere zordur hocam, Vegas Pro ya da Camtasia ile başlamasını öneririm arkadaşın. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı