Anasayfa Haber Cyberpunk 2077 PlayStation Store’a Geri Döndü

Cyberpunk 2077 PlayStation Store’a Geri Döndü

Cyberpunk 2077 PlayStation Store

Sorunlu çıkışından dolayı oyun sektörüne damgasını vuran ve oyuncular tarafından bir hayli eleştirilen Cyberpunk 2077, PlayStation Store’a geri döndü.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında büyük umutlarla piyasaya sürülen Cyberpunk 2077, ne yazık ki hatalar yüzünden büyük bir hayal kırıklığına neden olmuştu. Hatta oyundaki ciddi hatalar o kadar fazlaydı ki, Sony oyunculardan gelen yoğun şikayetler üzerine Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store’dan kaldırmış ve oyunculara para iadesinde bulunmuştu. Yaşanan bunca olayın ardından yeniden çalışmalara başlayan CD Projekt RED bu seferde oyunu düzeltmek için yamalar yayınlamış ve son olarak da Cyberpunk 2077 Patch 1.23 güncellemesi ile karşımıza çıkmıştı. Oyundaki hataları bir nebze azaltan geliştirici stüdyo da Cyberpunk 2077’nin PlayStation Store’a geri dönebileceğini işaret etmişti. Geliştirici stüdyonun işaret ettiği gibi Cyberpunk 2077 PlayStation Store üzerinden yeniden satışa sunuldu.

PlayStation mağazasından kaldırıldıktan yaklaşık 6 ay sonra yeniden satışa sunulan oyun hakkında CD Projekt RED PlayStation kullanıcılarına bir takım uyarılarda da bulundu. Tüm platformlarda Cyberpunk 2077’nin kararlılığını arttırmak için sıkı bir çalışma yürüttüklerine dikkat çeken firma, oyunun PlayStation 4 sürümünde halen bazı performans sorunlarının yaşanmaya devam ettiğini bildirdi. Ancak, stüdyo oyunun PlayStation 4 sürümünde yaşanan bu performans sorunlarını da en kısa süre içerisinde gidereceklerini belirtti.

Cyberpunk 2077 PlayStation Store
Cyberpunk 2077 PlayStation Store

Bunun haricinde stüdyo, son yapılan düzenlemelerden sonra oyunun PlayStation’da en iyi deneyimi PS4 Pro ve PS5 modellerinin sağladığının da altını özellikle çizdi. Oyuncuları benzer bir şekilde uyaran Sony de oyunun PlayStation Store sayfasında şu açıklamalara yer verdi:

Kullanıcılar bu oyunda performans sorunları yaşamaya devam ediyor. PS4 sistemlerinde kullanım için satın alınması önerilmez. PlayStation’da en iyi Cyberpunk deneyimi için oyunu PS4 Pro ve PS5 sistemlerinde oynayın.”

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.