Anasayfa Haber Call Of Duty Warzone Hilecileri Konsollara Yöneliyor

Call Of Duty Warzone Hilecileri Konsollara Yöneliyor

Call Of Duty Warzone

Uzun zamandır hilecilerin istilası altında olan Call Of Duty Warzone, konsollarda da aynı kaderi yaşayabilir.

Call Of Duty Warzone topluğunun oyun çıktığından beri muzdarip olduğu hileciler etkisini artırmaya devam ediyor. Her sezon farklı bir hile türüyle oyuncuların keyfini kaçıran bu durumun son birkaç haftadır konsollarda da yaşandığı belirtildi. Hile karşıtı sosyal medya kullanıcılarının yayınladığı paylaşımlarda hilelerinin konsollara doğru evrildiği söyleniyor. Görünüşe bakılırsa oyun yapımcılarını zorlu bir süreç beklemekte.

Oyun topluluklarında GamerDoc olarak bilinen ünlü hile analistinin farklı bir Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, Call Of Duty Warzone hileleri artık konsollarda da bulunuyor. Bilgisayardaki sürüm kadar fazla olmasa da konsol hileciliğinin geliştiğini gösteren bu durum, ilerleyen zamanlarda oyuncuların canını sıkabilir. GamerDoc’un Twitter üzerinden yayınladığı videoda konsol üzerinde kullanılan hilenin yapısı gözler önüne serilmiş. Hilecinin yapması gereken tek şey ise kontrol cihazı üzerinden herhangi bir rakibine nişan alması. Hile otomatik olarak rakibe kitlenip vuruşu gerçekleştiriyor. Peki bu hile konsollar üzerinde nasıl çalışıyor?

Bahsettiğimiz bu hile özet olarak makine öğreniminden faydalanıyor. Maç esnasında karşınıza geçerli bir hedef geldiğinde makine öğrenim temelli çalışan bu yazılım kontrolcüye bir bildirim gönderiyor ve otomatik olarak rakibe kitlenip vuruşu gerçekleştiriyor. Durumun en acı yanı ise geliştiricilerin konsollardaki hilecileri oyundan uzaklaştırmasının çok zor olması. Zira PC platformunda bulunan anti-hile yazılımları konsol tarafında çok kullanılan bir koruma yöntemi değil. Ayrıca bahsettiğimiz bu hile, makine öğrenimi temelinde çalıştığı için kontrolcü destekleyen her oyunda kullanılabilir.

Call Of Duty Warzone oyuncuları, PC platformunda hilecilerden usanmış durumdayken konsollarda da hilelerin ortaya çıkması, ilerleyen zamanlarda bambaşka sonuçlar doğurabilir. Özellikle başka konsol oyunlarında hileciler çoğalmaya devam ederse geliştiricilerin farklı bir yol izlemesi gerekebilir. Konuyla alakalı düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Teknolojiyle büyüyen, yazmaya olan hevesini Technopat ile birleştiren öğrenci. Araştırmayı, okumayı ve en büyük tutkusu kullanıcılara yardımcı olma yolunda kendisini emin adımlarla geliştirmeye devam ediyor.