Animasyon Film Önerisi: Dead Space Downfall
1621155393155.png


Hakkında:

1620919728792.pngDead Space Downfall: 2008 yılında, Justin Gray ve Jimmy Palmiotti tarafından kaleme alınmış ve Chuck Patton tarafından yönetilmiş bir animasyon bilimkurgu, korku filmidir. Antony Johnston tarafından yazılan Dead Space adlı çizgi roman hikâyesi, filme kaynaklık etmektedir ve film çizgi roman konusunun geçmişini anlatmaktadır. Film ise Electronic Arts firmasının 2008 yılında satışa sunduğu Dead Space adlı video Oyunu'nun hikâyesinin öncesinde geçmektedir.

2508 yılında derin uzaydaki bir gezegende, kazı sırasında koloni tarafından Tanrı'nın kanıtı olacağına inanılan "unitology" adlı kültün dinsel bir yapısı bulunur "The Marker". Yapının bulunmasından sonra koloni de cinayetlerin ve intiharların başlaması üzerine gezegen güvenliği birimleri, yapının araştırılması için USG Ishimura uzay gemisine yardım çağrısında bulunurlar. Ishimura güvenlik şefi Alissa Vincent, gezegene gelmesiyle birlikte kendini hayatta kalmaya çalıştığı korkunç bir durumda bulur.

Kaotik gezegendeki ölmüş koloni bireyleri, Necromorph adını taşıyan uzaylı bir enfeksiyon yüzünden cinnet geçirerek intiharlar ve cinayetlerle katlolmuş ve ardından da insan etine açlık duyan yaratıklara mutasyona uğramışlar. Koloni için araştırma yapmaya gelen bir askerin, Ishimura'ya geri dönüşünde uzay aracına gizlice binen bir yaratıkla geri gelmesiyle de, uzay gemisinin kaderi sonsuza kadar lanetli şekilde değişmiştir...


  • Muhteşem
  • Beğen
İfadeler: Hiroo ve Cagat_ay

Yorumlar

Blog girdisi detayları

Ekleyen
Penetrator God
Görüntüleme
133
Yorumlar
1
Son güncelleme
Değerlendirme
5,00 yıldız 1 değerlendirme

Kişisel kategorisindeki diğer girdiler

Penetrator God adlı kullanıcının diğer girdileri

Bu girdiyi paylaş

Yukarı