Tasarım hataları (9)

Aşı neden yapılır?

Çocuklar doğduktan sonra 7 8 yaşına kadar her ay tekrarlanan aşılara maruz kalırlar. Çicek, çocuk felci, kabakulak, hepatit b, kızamık vb. şeklinde.

İnsanın özel olarak yaratıldığını savunan güruh virüs ve bakterilere neden yaratıcının bizi kurban ettiğini açıklayamaz. Tabii her zaman olduğu gibi takdiri ilahi diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışır.

Evrim ne diyor?

Doğa hiç kimseye öncelik, özel bir ayrıcalık ve statü tanımaz. Doğa acımazdır. Doğada bulunan canlılar hiçbir canlının gözünün yaşına bakmaz. Hele hele özel yaratıldığını sanan insanın özel statüsünü hiç tanımaz. Her canlının paraziti ve mikrobik hastalığı vardır, Homo Sapiens'in de var.

Diğer canlılarda olduğu gibi insan vücudunu boş bulan, parazitliğe eğimli birçok canlı(bakteri, virüs vb.) insan vücuduna yerleşmeye ya da insan vücudunda üremeye başladı. Veya geçici olarak insan vücudunu kullanmaya başladı. Bu nedenle çeşit çeşit hastalıklar ortaya çıktı. Bizler bunların bir kısmının çaresini bulduk, tamamen yok ettik. Bir kısmının hareketlerini sınırladık, bize tehdit olmasını engelledik. Bir kısım hastalığın ise çaresini bulamadık. (AIDS vb.)

Hastalıkları ve kusurları önlemin yolu yalvarmaktan ve dua etmekten değil, bilimsel araştırmadan geçer.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yorumlar

Gösterilecek yorum bulunamadı.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Blog girdisi detayları

Ekleyen
BERWAR
Görüntüleme
384
Son güncelleme
Değerlendirme
3,00 yıldız 2 değerlendirme

Genel kategorisindeki diğer girdiler

BERWAR adlı kullanıcının diğer girdileri

Bu girdiyi paylaş

Yukarı