%0,3 bad sectorlü WD HDD kullanılır mı?

Desenize çöpe gidiyor o zaman HDD. 13 yıllık bir hard disk kendisi 3-4 hafta götürse yeter sadece.

Benim 4-5 adet bad sector'ü olan diskim var şu an hala kullanıyorum, Low Level Format ile sectorleri devre dışı bıraktım biraz küçüldü boyutu ama içinde sadece silmek istemediğim ama çok da önemli olmayan şeyler var. Siz yeni disk alsanız bile oyun dosyalarını harici bir yere yedekleyin bence.
Nasıl yapacağım?

Eki Görüntüle 1252538

Gerçekten yormaya başladı. Bir tık sizce değiştirip SSD geçmeli miyim? Tek sıkıntı SSD 120GB çok yer dolduran biri değilim ama biraz düşündürüyor.
Hocam hdd sentinel ful sürüm kurup disk sağlığına yüzde olarak bakın. Daha sonra read test yapıp bad sactor leri tekrar bulmasını sağlayın. Daha sonra disk repair yapmayı deneyin. Bu biraz uzun sürer eğer ki düzeltebileceği bir sorun varsa düzeltir. Düzelttikten sonra tekrar read test yapın ve ilk durum ile karşılaştırın. Bakalım yeni bad sactor mü buldu yoksa eskileri tekrarmı geldi veya hiç bad sactor kalmadı mı ? Bu şekilde bir çok harddisk düzelttim ve kullanıyorum. Tabi sadece steam oyunları için kullanıyorum.

Benim 4-5 adet bad sector'ü olan diskim var şu an hala kullanıyorum, Low Level Format ile sectorleri devre dışı bıraktım biraz küçüldü boyutu ama içinde sadece silmek istemediğim ama çok da önemli olmayan şeyler var. Siz yeni disk alsanız bile oyun dosyalarını harici bir yere yedekleyin bence.

Bu arada LLF içindeki herşeyi silecek demek. Yapmadan önce yedek almayı unutmayın.

Diskte bad sektör yok ama zayıf sektörler var. Bunlar verilerde bozulmalara sebep olabilir ama sizin oyun verilerinden uzak olmamalılar bu yüzden sorun çıkmayabilir.
Diskin SATA ve güç kablosunu da kontrol edin. Veri aktarım hataları var bunlardan veri bozulmaları yaşatabilir.

Diskte bad sektör yok ama zayıf sektörler var. Bunlar verilerde bozulmalara sebep olabilir ama sizin oyun verilerinden uzak olmamalılar bu yüzden sorun çıkmayabilir.
Diskin SATA ve güç kablosunu da kontrol edin. Veri aktarım hataları var bunlardan veri bozulmaları yaşatabilir.

Merhaba, mesajınızı daha yeni gördüm kusura bakmayın. Evet dediğiniz gibi güç kablomda temassızlık var SSD alırken yeni kablo alınır mı? Almazsam sıkıntı çıkar mı?

Geri
Yukarı