Az yiyip kilo verememek

Öncelikle arkadaşının çok yediğini düşünmüyorum. Sana tavsiye olarak kalori say yaktığın aldığın kaloriyi hesapla her türlü kilo verirsin.

Bana da koyuyordu ama dediklerimi düzenli şekilde yaptım 8ay 1 yılda 120 kilodan 90 kiloya düştüm.Ama hala bir ay kendimi salayım dikkat etmeyeyim iki üç kilo alıyorum.
Ben daha az once 3 pogaca 2 simit 1.5 l diyet kola 2 atistirmalik yedim zerre doyma hissi yok boy kacti?120 kilo saglam rakam.

Öncelikle arkadaşının çok yediğini düşünmüyorum. Sana tavsiye olarak kalori say yaktığın aldığın kaloriyi hesapla her türlü kilo verirsin.
Gene cok zor gidiyor ben kiyas yaptim ki yiyor.

Valla az once bir suru sey yedim doymadim normlde az yiyip kardiyo yapsam gene cok zor gidiyor.Biktim artik bende 173 boy 85 kiloyum 89 olmusumdur bir yiyiste nerdeyse 5 kg geliyor.

Oyle kas kutlem var ama yag oranim fazla.
Hocam zargana olmak inanın bana daha berbat bişey o arkadaş spora başlasa ilk zamanlarda hiç verim alamaz ama siz başlarsanız verim alırsınız hem kas yaparsınız hem yağ yakarsınız.

Çok hızlı kilo kaybetmeniz gerekiyorsa (anlık olarak) taktik veririm ama bu kilo değil su oluyor tehlikeli yani tekrar çıkarsınız aynı kiloya.

Hocam zargana olmak inanın bana daha berbat bişey o arkadaş spora başlasa ilk zamanlarda hiç verim alamaz ama siz başlarsanız verim alırsınız hem kas yaparsınız hem yağ yakarsınız.
Kas var zaten sukur ama kardiyo ve diyet berbat zargana eleman hayvan gibi yer biz yersek obez oluruz yeme onceligi onun.

Çok hızlı kilo kaybetmeniz gerekiyorsa (anlık olarak) taktik veririm ama bu kilo değil su oluyor tehlikeli yani tekrar çıkarsınız aynı kiloya.
Kas yapip yag yakmamiz lazim.

Zarganalar hayvan gibi yiyor ben az yiyorum aliyorum. Zargana arkadasim 1 tepsi baklava yiyor kilo almiyor, ben yesem 3 kg ustune %2 yag artar. Anlamıyorum o kadar kardiyo adamin tek artisi metabolizma, hizli olmasi mi? Bu bana cok koyuyor.
Sayacağım 3 konu üzerine yoğunlaşın.
  • Kalori açığı
  • Su tüketimi
  • Ağırlık antrenmanı ve LISS kardiyo.

Yok cok zor hocam olay diyette de degil bana koyan kisim o yiyor ben yiyemiyorum ve adamin tek artisi metabolizma.

Baktirmadim ama buyuk ihtimal insulin direnci var baba tarafinda seker hastaligi var.
Bende aynı dertten müzdaripim. Ailede kalıtsal hastalıklar var. Bende çok kilolu biriyim ve yağlıyım. Yani, 'ne yesem yarıyor' laflarını bende çok kuruyorum :) Yakın zamanda kan tahlili yaptıracağım ve inanın o insülindir, tiroittir aşırı fark ediyor kilo vermede bu arada insülin 7'den 70'e zayıftan şişmana herkeste görülüyor endişelenecek bir şey yok. Şahsen ben 2 gün az yesem ve biraz yürüyüş yapsam bir kaç kilo kaybedebiliyorum ancak 1 kaçamak öğün yaptım mı, geçmiş olsun.. sağ baştan say'a dönüyor.

kilonuz çok değil ne bekliyorsunuz bilmiyorum ama kilonuzda ki bir insan normal şartlarda ayda 1 veya 1,5 kilo vermesi sağlıklıdır

100 kilo üzeri olsanız ayda 5-7 kilo kadar verirdiniz bu daha çok vücutta ki yağ oranından kaynaklanıyor

ne kadar fazla kilonuz var ise daha hızlı kilo verirsiniz ancak hedef kiloya yaklaştıkça ilerleme durur veya yavaşlar

örneğin 150 kilodasınız hedef vücut indeksiniz olmanız gereken kiloyu 90 gösteriyor 150'den 100'e inmeniz 6 ay veya kısa sürerken 100'den 90'a inmenizde bi o kadar sürebilir 50 kiloyu 6 ayda verirken 10 kiloyuda 6 ayda verirsiniz bunu ünlü Dr.Nowzaradan bile diyordu programlarında hedef kilonuzun 5-10 kilo üstündeyseniz kilo vermeniz her zaman yavaş olur diye aşırı bir diyet ve aşırı spor yapmadan tabii bu söylediklerim

Yeni konular

Geri
Yukarı