Miyop egzersiz ile tedavi edilebilir mi?

Çağatayaa

Decapat
Daha fazla  
Selamlar dostlar. 16 yaşında gözlerimde miyop sorunu var (sol 1.25 sağ 1.5) ve polislikle alakalı şeyler araştırırken Bates metodu diye bir şey gördüm. Bazı siteler de böyle metodların göz numarasının yükselmesini engellediğini bazı sitelerde de göz numarasını düşürme olasılığının olduğunu söylüyor. Gerçek midir? Denemekten zarar gelmez deneyeceğim fakat sormak istedim.

Selam dostlar. 16 yaşında gözlerimde miyop sorunu var (sol 1.25 sağ 1.5) ve polislikle alakalı şeyler araştırırken bates metodu diye bir şey gördüm. Bazı siteler de böyle metodların göz numarasının yükselmesini engellediğini bazı sitelerde de göz numarasını düşürme olasılığının olduğunu söylüyor. Gerçek midir? Denemekten zarar gelmez deneyeceğim fakat sormak istedim.

Denediniz mi?

Selamlar dostlar. 16 yaşında gözlerimde miyop sorunu var (sol 1.25 sağ 1.5) ve polislikle alakalı şeyler araştırırken Bates metodu diye bir şey gördüm. Bazı siteler de böyle metodların göz numarasının yükselmesini engellediğini bazı sitelerde de göz numarasını düşürme olasılığının olduğunu söylüyor. Gerçek midir? Denemekten zarar gelmez deneyeceğim fakat sormak istedim.
Hayır.

Geri
Yukarı