0.5ms 165Hz mi 2ms 240Hz mi?

Cygnus

Hectopat
Arkadaşlar,

İleriye dönük olsun diye ve genelde FPS rekabetçi oyunlar oynadığım için VG259QM almıştım ama ekranı aşırı rahatsız etti, bir saat başında oturduktan sonra gözümde yanma oluyor. O yüzden TN'ye tekrar geçmeye karar verdim.

Bu arada VA panelin de gözüme iyi gelmeyeceğini düşündüğümden TN alacağım. Sizce de VA'yı düşünmemeli miyim?

G-SYNC istediğim için önümde sadece iki seçenek var; ASUS VG278QR 165Hz 0.5ms ve LG 27GK750F-B 240Hz 2ms.

Şimdi önceki IPS monitörde 240Hz'i görünce 165'e düşmek biraz üzüyor ama pek bir fark olacağını sanmıyorum. Sizce olur mu yine de sorayım.

Son olarak LG sadece Hepsiburada'da var o yüzden elden alarak piksel testi yapma imkanı yok ama ASUS'a gelince kendi şehrimdeki mağazada yok ama getirtecekler ve eğer piksellerde sorun çıkarsa geri göndermek yüz yüze muhatap olacağımdan ötürü daha kolay olacak.

LG hakkında mesela hiç fikrim yok. Hiç LG ekran kullanmadım.

Sizce hangisini seçmeli?

165 ile 240 arasindaki farki fazla hissetmezsin. Soruna gelecek olursak ben deli gibi CS:GO oynuyorum globallikte yarisiyorum ekran kartim surekli 240 FPS'den fazla veriyor o zaman 240 Hz al. Ama butun diger varyasyonlarda 165Hz'lik monitöru tavsiye ederim. Ayrica 240 Hz de 2 ms var fazla avantaji kalmiyor.

Arkadaşlar,

İleriye dönük olsun diye ve genelde FPS rekabetçi oyunlar oynadığım için VG259QM almıştım ama ekranı aşırı rahatsız etti, bir saat başında oturduktan sonra gözümde yanma oluyor. O yüzden TN'ye tekrar geçmeye karar verdim.

Bu arada VA panelin de gözüme iyi gelmeyeceğini düşündüğümden TN alacağım. Sizce de VA'yı düşünmemeli miyim?

G-Sync istediğim için önümde sadece iki seçenek var; ASUS VG278QR 165Hz 0.5ms ve LG 27GK750F-B 240Hz 2ms.

Şimdi önceki IPS monitörde 240Hz'i görünce 165'e düşmek biraz üzüyor ama pek bir fark olacağını sanmıyorum. Sizce olur mu yine de sorayım.

Son olarak LG sadece Hepsiburada'da var o yüzden elden alarak piksel testi yapma imkanı yok ama ASUS'a gelince kendi şehrimdeki mağazada yok ama getirtecekler ve eğer piksellerde sorun çıkarsa geri göndermek yüz yüze muhatap olacağımdan ötürü daha kolay olacak.

LG hakkında mesela hiç fikrim yok. Hiç LG ekran kullanmadım.

Sizce hangisini seçmeli?

Hocam sizin yerinizde olsan 165Hz'li olan sistemi seçerdim.

Panel ve malzeme kalitesi bakımından LG. LG kendi panellerini üreten bir firma. Asus fason yaptırıyo panellerini. Amacın sadece oyunsa her iki monitörde işini görür. Dersen ki; ben fotoğrafçılıkla da ilgileniyorum diye, o zaman IPS panelli LG öneririm.

Tamam o zaman Asus gibi gözüküyor.

Anında cevaplar için çok teşekkürler.

Anlamadığım bir nokta daha var IPS 'i 1 ms e çekmek için bu adamlar o kadar arge yapmış ama neden 240hz TN ler 240hz IPS'lerden en az 1000Tl daha pahalı onu anlamadım. Gerçi Adaptive Sync sahibi olanlardan bahsediyorum ama yine de çok fazla fark var aralarında. Hatta IPS daha canlı renk veriyor vs.
Arkadaşlar benim durumumda yani gözümde rahatsızlık yarattığı için değiştirme durumunda kaç gün içinde iade etmem gerekiyor aleti?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı