144Hz 1ms mi? 165Hz 2ms mi?

Bütçe
1500
Hangi kaybın ne kadar büyük olduğundan bahsediyoruz zaten. Tek bildiğiniz monitör hertzi yalan yanlış öneri sunup çok bilmişlik yapmayın burada. Bir de mesajıma ''Üzgün'' atmışlar şaka gibi.

Sana burada 1ms monitörlerin kaç tanesinin gerçek 1ms olduğunu kaçının kelime oyunu olduğunu sayardım da yobaz bir bakış açısına sahipsin. Uzatmaya gerek yok, dediğin gibi olsun.

Hocam aslında herkes bir öneri de bulunmuş fakat bence model olarak link atarsanız karsilastirma yapmamaız sizin ičin cokdaha iyi olur.
Buyrun hocam
Bütçesinden yola çıktım ben. 240Hz alabiliyorsa alsın zaten. Bütçesi olan var olmayan var? CS:GO'da 1 ms görüntü gecikmesi rakipler karşısında zaten çok büyük bir kayıp.
Csgo hiç oynamam genelde iş amaclı ama belki BF Pubg CoD olabilir.
165Hz ama belirttiğiniz fiyata 165Hz monitörler 2000 liradan başlıyor.
Linkini attığım urun hem 165hz hem ips hem 2ms hocam. Sizce nasıldır?

Yükseklik ayarı ve titreşim önleme vs nerden anlayabilirim bu özellikleri. Hangilerine dikkat etmeliyim mavi ekran var flicker var çözemedim...

Bütçesinden yola çıktım ben. 240Hz alabiliyorsa alsın zaten. Bütçesi olan var olmayan var? CS:GO'da 1 ms görüntü gecikmesi rakipler karşısında zaten çok büyük bir kayıp.

1 ms ne kadar eder biliyor musunuz? Saniyenin 1000 de biri ediyor.

Bence ikisi arasında MHz ve ms değelerini eşit gibi kabul edip, diğer özelliklerine ve fiyatlarına bakmalısınız.

Bence ikisi arasında MHz ve ms değelerini eşit gibi kabul edip, diğer özelliklerine ve fiyatlarına bakmalısınız.
Peki 1500 tl civarı
Göz yormayan
Yenilemesi ve tepkisi iyi
Ekran teknolojileri bulunan ips bi monitör önerir misiniz hocam

Hangi kaybın ne kadar büyük olduğundan bahsediyoruz zaten. Tek bildiğiniz monitör Hz'si yalan yanlış öneri sunup çok bilmişlik yapmayın burada. Bir de mesajıma ''Üzgün'' atmışlar şaka gibi.
Yalan yanlış öneri, ay güleyim bari. Klasik dediği yanlış çıktığında kaçmaya çalışan tiplerdensiniz.

İnternetten geldi 70 ping
Ekran kartı işlemci mouse toplamı etse 30 ping
çok da büyük bir fark değil bence 1 ms :) Zaten monitör yenileme hızı ile 1 ms daha önce gelerek farkı kapatır 165 Hz monitör. Birinde 7 milisaniyede bir diğerinde 6 milisaniyede bir görüntü çizileceği için.

Anlamak istemiyorsunuz sanırım. Neyse en ince ayrıntısına kadar anlatayım. 21 hertz çok ufak bir piksel yenileyebilir. Bu da pek bir işe zaten yaramaz. Benim fikrim görüntü önceliği. 1 milisaniyenin büyüklüğünü ben de biliyorum. Ama ekrana yansırken FPS oyunlarında farkeder. 21 hertz öyle değil ama.

Geri
Yukarı