04 tayfasının eğitim hayatı

Hocam esasen eğitim sistemimiz kötü ve sürekli sistem değiştiği için her nesil lise/üniversite sınavlarında patlıyor. İşte efendim, SBS gitti, TEOG geldi o gitti LGS geldi; YGS/LYS gitti TYT/AYT geldi. Yarın bir gün onlar gider, farklı bir şey gelir. Hani onun için şanslı olanlar araya kaynamış kişilerdir. 😀 Tabii bazı nesiller daha fazla etkileniyorlar. Özellikle pandemi döneminde bu işler çok zor. Çok çalışın ama kafaya takmayın zira Allah ne yazdıysa o olur. Şu anda bu durumu fırsata çevirmek sizin elinizde. İnsanlar pandemi donemi diye saldı çalışmayı. Kimisi disiplin eksikliğinden kimisi anlayamadığından. İnterneti olmayan var vs. vs...
Kesinlikle katılıyorum. Maalesef bu işler rakip eleme işi, ne kadar rakip elense o kadar iyi. Örneğin şuanda 9.sınıfım, bulunduğum ilçenin en iyi Anadolu Liselerinden birisinde okuyorum. Her gün canlı dersleri takip ediyorum. 40 kişilik sınıftan matematik dersine giren sayısı 25. Geriye kalan 15 kişi ne yapacak? Temelini kuramadığı için onlar 11-12.sınıfta TYT'ye çalışırken ben TYT'yi bitirip TYT denemeleri çözerek aynı zamanda AYT'ye çalışarak AYT'mi geliştiriyor olacağım. Bu dönemi lehimize çevirmek bizim elimizde. İleride daha az rakiple karşı karşıya kalmak istiyorsak şimdi çalışmalıyız, yoksa bizde elenenlerden birisi olabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı