0'dan çalışmaya nereden başlanmalı?

Galaxyy

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu tartışmayı tavsiye almak için açtım. Şu anda 11. sınıfım ve lisedeki hiçbir dersi ve konuyu adamakıllı bilmiyorum. Genelde bilişimle ilgilendiğim için dersleri fazla takmadım ama görünüşe göre çoğu yerde diplomaya bakıyorlar ve bu yüzden YKS'ye çalışmam gerekiyor ama dediğim gibi hiçbir dersin konusunu bilmiyorum. Ortalama 1.5 sene sürem var en kötü mezuna kalır evde 1 sene daha çalışırım ama şunu sormak istiyorum. Nereden başlamalıyım? 9. sınıf konularına mı çalışayım test kitabı mı alayım TYT-AYT test kitapları mı alayım? Önerileriniz nedir? 0'dan çalışmaya nereden başlamalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce TYT derslerini hallet. Eğer zamanın yetişirse AYT derslerine de bakıp mezuna bırakmadan kazanırsın. TYT denemesine girip nerelerde eksiğin olduğunu bulman lazım. Eksiğini bulduktan sonra konuyu kavrayıp hemen ardından test çözerek pekiştirmen lazım.

Arkadaşlar bu tartışmayı tavsiye almak için açtım. Şu anda 11. sınıfım ve lisedeki hiçbir dersi ve konuyu adamakıllı bilmiyorum. Genelde bilişimle ilgilendiğim için dersleri fazla takmadım ama görünüşe göre çoğu yerde diplomaya bakıyorlar ve bu yüzden YKS'ye çalışmam gerekiyor ama dediğim gibi hiçbir dersin konusunu bilmiyorum. Ortalama 1.5 sene sürem var en kötü mezuna kalır evde 1 sene daha çalışırım ama şunu sormak istiyorum. Nereden başlamalıyım? 9. sınıf konularına mı çalışayım test kitabı mı alayım TYT-AYT test kitapları mı alayım? Önerileriniz nedir? 0'dan çalışmaya nereden başlamalıyım?

Dostum hiç geç kaldım diye düşünme zararın neresinden dönersen kârdır. Mezuna kalmayacağın şekilde TYT ve AYT'yi birlikte götürebileceğin bir program yapabilirsin tabii ki önceliğin TYT olsun %80 TYT, %20 AYT gibi.

Eğer temelin hiç yoksa antrenmanlarla matematikten başlayabilirsin. Antrenmanlarla matematiği bitirdiğin zaman 345 yayınları alabilirsin veya konu anlatımlı bir test kitabı. Edebiyat için rüştü hoca 49 günde TYT Türkçe kampı var ona bakabilirsin.

Kitap oku bunu alışkanlık haline getir edebiyat sorularını geçtim artık matematik soruları DS YKS'da paragraf oldu o yüzden kitap okumak seni her zaman geliştirir.

Eğer kesin mezuna kalırım diyorsan TYT'i iyice öğrenmeden AYT'ye geçme derim.

Okullar 11. sınıflara da TYT denemesi yapıyordu galiba. Daha önce hiç TYT denemesine girdin mi?

Evet arada denemeler oluyor girdim. Çoğu şeyi bilmeme rağmen mesela edebiyatta paragraflar da güzel şeyler yapabiliyorum.

Önce TYT derslerini hallet. Eğer zamanın yetişirse AYT derslerine de bakıp mezuna bırakmadan kazanırsın. TYT denemesine girip nerelerde eksiğin olduğunu bulman lazım. Eksiğini bulduktan sonra konuyu kavrayıp hemen ardından test çözerek pekiştirmen lazım.

Tamamdır dikkate alacağım çok teşekkür ederim.

Dostum hiç geç kaldım diye düşünme zararın neresinden dönersen kârdır. Mezuna kalmayacağın şekilde TYT ve AYT'yi birlikte götürebileceğin bir program yapabilirsin tabii ki önceliğin TYT olsun %80 TYT, %20 AYT gibi.

Eğer temelin hiç yoksa antrenmanlarla matematikten başlayabilirsin. Antrenmanlarla matematiği bitirdiğin zaman 345 yayınları alabilirsin veya konu anlatımlı bir test kitabı. Edebiyat için rüştü hoca 49 günde TYT Türkçe kampı var ona bakabilirsin.

Kitap oku bunu alışkanlık haline getir edebiyat sorularını geçtim artık matematik soruları DS YKS'da paragraf oldu o yüzden kitap okumak seni her zaman geliştirir.

Eğer kesin mezuna kalırım diyorsan TYT'i iyice öğrenmeden AYT'ye geçme derim.

Elimden geldiğince bir program yapıp 1.5 sene düzenli devam ettireceğim sonuca göre mezuna kalırım veya kalmam artık önerin için çok teşekkür ederim.

TYT başlayabilirsin. Okumanı ve anlamanı hızlandırmak için günlük 15 paragraf 20 soru problem çözerek ilk adımı at.

Dikkate alacağım çok teşekkür ederim yanıt için dostum.

Son düzenleme:
0 çalışma ile türkçeden 10 net matematik 13,75 net diğerlerini yapmadım.
Matematik 14D 1y.
Türkçe 11D 6y.
Türkçe için günlük 30 paragraf ve dil bilgisi konu çalışmasına başlayabilirsin. Matematiğin başlangıç için hiç fena değil, onun için de konu çalışıp üstüne Üç Dört Beş'ten çözmeni öneririm, başlangıç için çok güzel kitaptır. Konu çalışmalarını Bıyıklı Matematik'ten yapabilirsin. Fene de ufaktan başlayabilirsin. Kanal olarak Fizik'te Özcan Aykın, Kimya'da Görkem Şahin (Benim Hocam), Biyoloji'de Dr. Biyoloji öneririm. Kaynak olarak da Fizik'te Üç Dört Beş, Kimya'da Orbital, Biyoloji'de Biyotik alabilirsin.

Geri
Yukarı