0x0000007E ve Mavi Ekran Hatası

suheylk

Decapat
Selamlar arkadaşlar. Bilgisayarımda ekran kartından olduğunu varsaydığım bir mavi ekran hatası alıyorum. Minidump dosyasının upload linkini aşağıya koyacağım. Sebebinin ne olduğuna dair bir fikri olan olursa çok sevinirim. İyi çalışmalar herkese.

Minidump.rar

24.07.2018 tarihinde oluşan hatalar bunlar bu konuya bakmanı öneririm. Windows 10 "Ntoskrnl.exe" Mavi Ekran Hatası
123131231.jpg

Problemi anladım ama çözebilecek durumda değilim ne yazık ki. Donanımsal tamamen. Ekrana görüntü gelmeyince eski bir ekran kartı ile denedim. 10 dakikada bir mavi ekran veren bilgisayarda sıkıntı çıkmadı stabil çalıştı. Tahminim o yöndeydi ama emin değildim. Ekran kartım bozulmuş. Maddi olarak bütçem el vermediği için mevcut kullandığım yani bozulmuş olan ekran kartımı yaptırmam gerekecek. Yani bir ekran kartı ustası bulmak ya da asusun servisine götürmek gibi bir durum söz konusu oldu.

Eğer bu kanıya vardıysanız şu anki ekran kartı takılıyken DDU ile bütün ekran kartı sürücülerini kaldırın.
Ardından bilgisayarı kapatın. Arızalı dediğiniz ekran kartını takın, ardından sürücüyü kurun.
Eğer kurarken mavi ekran verirse kart arızalıdır.
DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı