Çözüldü 0x000000A5 mavi ekran sonrası PC reset atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Az önce overclock yaparken BIOS üzerinden 2.7 GHz olan işlemcimi 2.8 GHz yaptıktan sonra bu mavi ekran hatasını aldım ve çözümlerine baktım. Internet'te anlatılanları yaptım ve şimdi 'Windows'u normal olarak başlat' seçeneğine geçtikten sonra Windows dosyaları yüklüyor ekranı geliyor ve PC reset atıyor. Ve bu döngüye giriyor. Nasıl düzeltirim?

Galiba ayarı değiştirdiğin zaman sistem ayarları tanmadı ve bu sorun oluştu.
Sistem açıldıktan sonra elimde bir Windows anahtarı olmadığı için arka planda otomatik Steam açıldıktan sonra, klasik 'Yazılım sahtekarlığına maruz kalmış olabilirsiniz.' uyarısını verdi ve 'Tamam' dediğim anda mouse imleci dahil tüm PC 1 saniye dondu ve sistem restart oldu. Ondan sonra Windows Başlatılıyor ekranında takılıp kaldı ve bende güç kaynağından bilgisayarı kapattım.

Temiz kurulum yapılmak zorunda kalınabilir.Gerçi donanım da olabilir.
Güvenli Modu denedin mi?
Açılırsa driverdır..
Güvenli Modu denedin mi?
Açılırsa driverdır..

Deneme bittikten / korsan Windows kullandıktan bir süre sonra Windows kendini bozuyor diye biliyorum...
Resmen öyle bir şey varsa OHA diyorum.
Güvenli Modu denedin mi?
Deniyorum.
PC açılırken F8 tuşuna bastım ve bilgisayar bunu algıladığını belirten bir bip sesi verdi, ondan 5 saniye sonra siyah ekran oldu. (monitörde uyarı yok)

Mikail Fidan'ın yalancısıyım:) Hiç denemedim ama yaşadığınız duruma bakınca mantıksız gelmiyor.
O zaman format atmanın vakti geldi galiba. Birde tam overclock yaptığım zaman olduğu için overclock'tan sanmıştım.
Güvenli Mod'da açtım ve 3-4 dakikadır PC kapanmadı.
Güvenli Mod'da açıp 3-4 dakika çalıştırdıjtan sonra bilgisayarı kapattım ve yaklaşık 1 saat sonra BIOS'dan saat ve tarih ayarını yapıp bilgisayarı açtım, hiçbir şey olmadan normal bir şekilde açıldı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı