1.0 Turbo Motor vs 1.4 Motor

Hız araçları değil? Madem neden bu araç 190'a basıyor 100 bassın. Dediğiniz şey de mantıklı değil.
Tamam en iyi sen 190 basıyorsun... :D

Konu arabaların yüksek hızlara çıkabilip çıkamaması değil, konu motor hacim ve mühendislik seçimi. Evet, sokakta gördüğünüz araçların %99'u hız için üretilmiyor, ki yasal hız sınırı 120 olan ülkede 300 kadrana sahip olmanın da pek bir artısı yok kamuya açık yollarda.

Her konuda 190 bastığını söylemene de gerek yok, kimse senin 190 bastığınla ilgilenmiyor ve 190 basmak da övünülecek bir şey değil, sıktın...

Aynı araç için sunulan 2 farklı seçenek gibi düşünürsem ve aile kullanımı dediğimiz olaya hitap edecek olursa 1.0 turbo tercih ederdim.

Oğlana veya kıza araba alıyorum gazı köklese bile 13-14 saniyede 100'e çıksın derseniz 1.4 atmosferik derim 🤣

En fazla 70-75 ile gidilebilecek virajlı yollarda MX-5 gibi nispeten hafif, limitlerine kolay ulaşılabilen ve kullanımı kolay otomobillerde devir çeviren atmosferik motorlar daha eğlenceli olur.

Her senaryoya göre seçenek sunulabilir. Muhtemelen kullanıcıların büyük kısmı 1.0 turbo seçecektir.

Tamam en iyi sen 190 basıyorsun... :D

Konu arabaların yüksek hızlara çıkabilip çıkamaması değil, konu motor hacim ve mühendislik seçimi. Evet, sokakta gördüğünüz araçların %99'u hız için üretilmiyor, ki yasal hız sınırı 120 olan ülkede 300 kadrana sahip olmanın da pek bir artısı yok kamuya açık yollarda.

Her konuda 190 bastığını söylemene de gerek yok, kimse senin 190 bastığınla ilgilenmiyor ve 190 basmak da övünülecek bir şey değil, sıktın...

190 bastığımla övünmüyorum bir aracın kadranı 200 gösterir 160 basar anca ondan bahsediyorum. AAA kadran 280 280 basıyor araç demek doğru değil, şu şekilde hız içinde yapılan araçlarda olabilir. Burada gereksiz konuşmanıza gerek yok.

@Talha murat Gereksiz ve konuyla alakasız konuşan sensin. Burada bastığımız değerleri söylemiyoruz. 1.0 Turbo benzinli ile 190 basmak ile 1.4 Turbo benzinli ya da atmosferik motorda 190 basmanın karşılaştırması yapsan neyse, konudan alakasız şekilde gördüğün değerleri söylüyorsun her otomobil konusunda...

Şaka bir yana ben hâlâ konunun nasıl ve ne zaman kadranda 280 km/s yazıyorsa arabanın o hızı yapmayacağı kısmına geldiğini anlayamadım.

Tamam daha yeni yeni araba kullanmaya başlamışsın onu anladık. Heyecanın var onu da anladık ama konularda 190 km yaptım falan demen fazla çiğe kaçıyor. Gerek yok, ayrıca karşındaki kişinin de şahsi arabasının "yıllardır" olabileceği ihtimali hiç az değil uyarayım. :D

İnşallah bir gün ben de 13-14 yaş küçülüp lise 4 olabilirim. :D

Şaka bir yana ben hâlâ konunun nasıl ve ne zaman kadranda 280 km/s yazıyorsa arabanın o hızı yapmayacağı kısmına geldiğini anlayamadım.

Ya kendi babamın eski aracı fiesta idi 220 kadran vardı Max 190 hadi 200 diyelim ona basıyordu anca o kadar.

Ya kendi babamın eski aracı Fiesta idi 220 kadran vardı, Maksimum 190 hadi 200 diyelim ona basıyordu anca o kadar.
Hâlâ konuyla hiçbir alakası olmayan bu söyleme senin nereden geldiğini anlamaya çalışıyorum. Bakıyorum mesajlara, arabanın kadranında kaç km/s yazıyorsa o kadar gider diye bir şey de yazmıyor... :D Sadece ben değil, eminim konuyu takip eden birkaç üye daha konuyu nasıl buraya getirdiğini anlamaya çalışıyor.

unnamed.jpg

Tamam daha yeni yeni araba kullanmaya başlamışsın onu anladık. Heyecanın var onu da anladık ama konularda 190 km yaptım falan demen fazla çiğe kaçıyor. Gerek yok, ayrıca karşındaki kişinin de şahsi arabasının "yıllardır" olabileceği ihtimali hiç az değil uyarayım. :D

Zaten bunu anlatmamın nedeni başka siz başka türlü baktınız yargıladınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı