1.000 TL M.2 SSD seçimi

Bütçe
1000
@bjkworld26 eğer bir çılgınlık yapmak istersen Kingston KC3000 512GB modeli Sinerji bilgisayarda 1300 lira. Kendisi 7000-3900 MB/s sıralı okuma-yazma hızlarına sahip. DRAM içerir. 400 TBW garantisi var. Taş gibidir. Samsung'a kazıklanmaktan çok daha iyidir. Eğer anakartın ve işlemcin PCIe 4.0 destekliyse bunu da düşünebilirsin.

Not: James Donkey'in SATA modellerinden(özellikle LE ibaresi içerenlerden), Adata SU630 ve XPG SX8200pro (piyasada en az üç varjantı var, sonradan çıkanların kontrolcüsü ve NAND yongaları kalitesiz) modellerinden uzak dur.

Son düzenleme:
Kullandım, herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Çok fazla da dosya transferi yaptım aslında. Yine de en doğrusunu şekilli laf söyleyenler bilir tabii.
Sen de sorun olmamış olabilir ben de aynı durumu Hi-level markasında yaşıyorum. 2 sistemimde de kullandım bir sorun yaşamadım.

@bjkworld26 eğer bir çılgınlık yapmak istersen Kingston KC3000 512GB modeli Sinerji bilgisayarda 1300 lira. Kendisi 7000-3900 MB/s sıralı okuma-yazma hızlarına sahip. DRAM içerir. 400 TBW garantisi var. Taş gibidir. Samsung'a kazıklanmaktan çok daha iyidir. Eğer anakartın ve işlemcin PCIe 4.0 destekliyse bunu da düşünebilirsin.
👍

@bjkworld26 eğer bir çılgınlık yapmak istersen Kingston KC3000 512 GB modeli Sinerji bilgisayarda 1300 lira. Kendisi 7000-3900 MB/s sıralı okuma-yazma hızlarına sahip. Dram içerir. 400 TBW garantisi var. Taş gibidir. Samsung'a kazıklanmaktan çok daha iyidir. Eğer anakartın ve işlemcin PCI-e 4.0 destekliyse bunu da düşünebilirsin.

Not: James Donkey'in SATA modellerinden(özellikle le ibaresi içerenlerden), Adata SU630 ve XPG SX8200PRo (piyasada en az üç varjantı var, sonradan çıkanların kontrolcüsü ve NAND yongaları kalitesiz) modellerinden uzak dur.

Anakartım PCIe 4.0 desteklemiyor. 3.0 sanırım.

Sen de sorun olmamış olabilir ben de aynı durumu Hi-level markasında yaşıyorum. 2 sistemimde de kullandım bir sorun yaşamadım.

👍
Sende olan sorun da başkasında olmamış olabilir. Hi-Level SSD de kullandım ve yine bir sorun yaşamadım. Bir kişinin sorun yaşaması veya yaşamamasıyla belli olacak şeyler değiller bunlar. Kaldı ki bahsi geçen markalar da sırf birisi "eşek" esprisi yaptı diye değer kaybetmiyor, işlerini iyi yapan markalar bunlar. Son kullanıcıya da ucuz ama performanslı olanı almak kalıyor.

Sende olan sorun da başkasında olmamış olabilir. Hi-Level SSD de kullandım ve yine bir sorun yaşamadım. Bir kişinin sorun yaşaması veya yaşamamasıyla belli olacak şeyler değiller bunlar. Kaldı ki bahsi geçen markalar da sırf birisi "eşek" esprisi yaptı diye değer kaybetmiyor, işlerini iyi yapan markalar bunlar. Son kullanıcıya da ucuz ama performanslı olanı almak kalıyor.
Ben de onu diyorum benim gözümde Hi-level güvenebileceğim bir marka. 2 kez şans verdim ve memnun kaldım ama forumda genel kanı samsung vb bir iki marka dışında kalitesiz, sorunlu, alınmaz vs
Anakartım PCIe 4.0 desteklemiyor. 3.0 sanırım.
Benim de işlemcim desteklemiyor, bendeki SN850'yi 3.0 olarak kullanıyorum. Eğer siz de bir kere alıyım bir daha almayım diyorsanız KC3000 veya SN750'yi düşünebilirsiniz.

Attığınız SSD'lerden Kingston olanın okuma ve yazma hızı düşük almayın bence. WD olanı alabilirsiniz ya da bu 3 SSD iyidir. Samsung bütçenizi biraz aşıyor ancak çok sağlamdır sizi üzmez. Yüksek hızlı olunca pahalı oluyor bu yüzden 2 tanesi 240 GB.

Hocam geçenlerde hepsiburada indiriminde msi m390 model 500 gb ssd aldım 950 tl'ye. sizce iyi mi? bu paraya daha iyisi var ise iade edeceğim zira.
ürün bu:

Geri
Yukarı