1.200 TL Nvidia Ekran Kartı Tavsiyesi

aralarında %15 fark ya var ya yok. Yani güvenilir bir yerden daha ucuza bulabilirse fenası mı olur ? Battlefield V 70 80fps veren bir kart orta yüksek ayarlarda. Gayet iyi bana kalırsa.
Ucuz olanı alın geçin derim zaten kart 75W güç çekiyor fazla ısınan bir kart değil malzeme kalitesi bir tık altı olan ve ışıksız modelleri vardır İnno marka olması lazım kullanımda herhangi sıkıntı oluşturmaz fazla bütçeniz yoksa o markayı seçebilirsiniz olmadı KDV indirimleriyle çok daha ucuza alabilirsiniz.
1650 daha uzun ömürlü bir kart olacaktır.

Katılıyorum.
Bence AMD’nin kötü olduğunun düşünülmesinin sebebi geçmişiyle alakalı.
Üretim teknolojisi oldukça yüksekti eskiden. Biraz daha fazla ısındığı söylenebilir. Ancak ortada devasa bir fark yok.
Bunlar asıl sebebi İntel’in AMD’yi batırma çabalarıdır.
Ekran kartlarında ise sorun yazılımsaldır.
AMD kullanıyorum. Bilgisayarı ilk aldığımda bazı sorunlar olmuştu ancak her güncellemede sorunlar azalıyordu.

Öte yandan GTX 970’in bobinleri düdük gibi ötüyordu. Şimdi bu yazılımsal bir problem mi ?
Doğrudur, bu arkadaşlar herhalde AMD'nin nasıl bir teknoloji devi olduğunu bilmiyorlar.

Halbuki sistemine 16GB RAM takan gelen geçen AMD'ye gömüyor, çıkarsanıza 13GB'yi ?

O fiyata ancak 2.el Nvidia Gtx 1060 6GB bulursun zar zor. Ne 1050TI ne de 1060 3GB önermem 1-2 senede seni yüz üstü bırakır. 1650 yi de önermiyorum 1.200 tlye (Rx570'in 900 tl olduğunu varsayarak söylüyorum) hem %17 daha yavaş hem de 300 tl daha pahalı bir kartı almayı kesinlikle yanlış buluyorum.

Aldığın hatanın çözümü gayet basit Amd sitesinden driverları kaldırmak için kendi programını indiriyorsun ve tüm driverları temizleyerek tekrar yüklüyorsun. Çözümü iyi araştırmamışsın sanırım. Bu sorun seni korkutmasın net ve kesin çözüm sağlanıyor bu hatada. Sana nacizane tavsiyem en mantıklı olanı yapıp bu fiyata alabiliceğin en iyi kart olan Rx580 alman (Rx580 vs 1650) . 1.200 tl'ye bulabilirsin attığım linkte. Yok ben takıntılı adamım sorun çıkarttı Amd kullanmam diyorsan yapabiliceğin en mantıklı hareket az daha keseni zorlayıp Gtx 1660 almandır(1.600tl). Aynı segmentte ve fiyatlarda olduğu Rx590'dan daha güçlü ve çok daha güncel bir karttır. İyi bir yatırım olur. (Son bir özet : Bu fiyat aralığında 1050TI ölsen dahi uzak durman gereken bir kart, 1650 Rx570 den güçsüz ama daha pahalı bir kart almak kesinlikle akıl karı olmaz.580 düşünülebilir hatta 570'e geri dönülebilir gönül rahatlığı ile ya da kese zorlanıp 1660 alınabilir.) Sevgiler...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam Rx570 modeli ile ben de Wattman hatası, Chrome'de dolaşırken herhangi bir yorucu işlem vb. yokken anında monitörden sinyal gitmesi (pcyi resetlemeden görüntü gelmiyor) vb. sorunlar yaşıyorum. DDU ile driveri temiz silip farklı sürümler yükleyerek denedim ancak sorun yine ara ara devam ediyor gün içerisinde. Çözüm basit demişsiniz, beni aydınlatırsanız minnettar kalırım.

1 sene önce Asus Dual 1060 3gb ekran kartı aldım ikinci el 1 aylık kullanılmış. Sana da bu kartı öneririm. Ama temiz bulabilirsen 2. El al. 6gb versiyonunu bulursan temiz al derim ama 3gb işini fazlasıyla görür. 1050ti 1650 önermem.

1 sene önce Asus Dual 1060 3gb ekran kartı aldım ikinci el 1 aylık kullanılmış. Sana da bu kartı öneririm. Ama temiz bulabilirsen 2. El al. 6gb versiyonunu bulursan temiz al derim ama 3gb işini fazlasıyla görür. 1050ti 1650 önermem.
3GB yeni oyunlarda tıkanır. GTX1650 Super gibi bir kart dururken eski nesle hiç girişmesin. Girecekse de GTX1060 6GB alınabilir bir kart.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı