1.200 TL Nvidia Ekran Kartı Tavsiyesi

Hocam ilk konunuz açıldığından beri takip ediyorum da gördüğüm kadarıyla AMD ye kin beslemiş durumdasınız. Redditte veya AMD forumlarında bu problemle ilgili konuların açılması kartın dünya çapında sorunlu olduğu anlamına gelmiyor ki internete GTX 1050 Ti crashes, RTX 2060 crashes gibi cümleler yazarsanız da yüzlerce insanın NVIDIA kartlarında problem yaşadığını görürsünüz. Arızalı bir karta rastlamış olabilirsiniz, yaşadığınız bir problem yüzünden niye bu kadar bir markaya sinirlisiniz ki? AMD fanboyu olanlara para ödenmiyor ne yazık ki. Daha yeni çıkan kart olan GTX 1650'nin RX 570 ile yüzlerce karşılaştırması var youtubeda. Bu benchmarkları yapan insanlar RX 570'in kronik bir sorunu olsa bahsetmeyecekler miydi? Konu dağıldı bayağı, arkadaş ekran kartı tavsiyesi istemiş, insanlarda 1200 lira bandında NVIDIA'nın overpriced kartları yerine RX 570 önermişler yine, direk olarak RX 570 almayın çöp diye saldırmanız aşırı yanlış.
Yahu ne fanboyu allah aşkına kayıt tarihime bak ben bu sorun yüzünden bu siteye kayıt oldum zaten ilk defa amd kullandım ve lanet ettim sadece bu sinir oldum yani fanboyluk falan yok nvidia olmasa başka marka alırdım zaten

Eski AMD serisi işlemci kullanıyorum. Isı sorunu var ve performansından hiç memnun değilim.
Ek olarak : Laptop kullanıyorum.
Ben 5 yıldır Intel 3.nesil i3 laptop kullanıyorum. Isınma sorunu var. İçinde Nvidia 710M ekran kartı da vardı, 1 yıl sonra bozuldu. 4 yıldır onboard şekilde kullanıyorum. Ben bu yaşadığım kötü deneyim yüzünden genelleme yapmıyorum, markayı kötülemiyorum.

Eski AMD serisi işlemci kullanıyorum. Isı sorunu var ve performansından hiç memnun değilim.
Ek olarak : Laptop kullanıyorum.
Eski AMD öyledir. Stok soğutucu asla yetmez.
Bir keresinde bilgisayar çok ses yapıyor dedi bizim arkadaş bir baksana dedi. Ben de kabul ettim. Açtım bilgisayarın içini aşırı tozlu. Tozu temizledim bilgisayar hala ısınıyor. Sonra gittim termal macun değiştirdim. Baktım hala ısınıyor. En son bios’tan çekirdeklerin bazılarını iptal ettim sonra bak oldu dedim.

RX570 sorunlu bir kart insanlar bu kartı alıp bizim gibi uğraşsın mı? %50 daha az performans alsın ama kafası rahat olsun. Forumda bu kadar konu varken hala RX570 önermeniz ne kadar mantıklı? Hatalı işte kabul edin ne diye hala diretiyorsunuz anlamıyorum.
RX 570'e sorunlu kart diyorsanız yanılıyorsunuz, RX 570'in hiçbir sorunu yok, bu sadece yazılımla alakalı bir sorun, bir güncellemede şıp çözülür ne olduğunu şaşırırsın. RX 570 sorunlu olsa şimdiye kadar nasıl kullandınız ? Bunu açıklayabilir misiniz ?

Ayrıca böyle bir durumda RX 570 sorunlu oluyorsa, yanan RTX 2080'lere ne diyeceğiz ? Sorun yazılım bile değildi halbuki.

Asıl direten sizsiniz ve bu konuda haksız olduğunuz ortada, 40 yılda bir AMD kart almışsınız, ya saçma yanlış bir yerden almışsınız ya da elinize sorunlu kart gelmiş, AMD'ye toprak atıyorsunuz. Yaptığınız iş değil.

Ayrıca %50 az bir değer değil, %50 demek, 45 FPS almak yerine 70 FPS almak demektir, aklınızda bulunsun.
1 değil 2 değil şaka mı yapıyorsunuz ? Sizde yapmadı diye bu kartın kaliteli ve sorunsuz olduğunu göstermez.
1 değil 2 değil derseniz, ben de 1000 tane RTX 2080 derim, o zaman RTX 2080 sorunlu mu ? Değil.

Ekstra:
RX 570 yerine 1050Ti alırsanız olacaklar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 570'e sorunlu kart diyorsanız yanılıyorsunuz, RX 570'in hiçbir sorunu yok, bu sadece yazılımla alakalı bir sorun.
Katılıyorum.
Bence AMD’nin kötü olduğunun düşünülmesinin sebebi geçmişiyle alakalı.
Üretim teknolojisi oldukça yüksekti eskiden. Biraz daha fazla ısındığı söylenebilir. Ancak ortada devasa bir fark yok.
Bunlar asıl sebebi İntel’in AMD’yi batırma çabalarıdır.
Ekran kartlarında ise sorun yazılımsaldır.
AMD kullanıyorum. Bilgisayarı ilk aldığımda bazı sorunlar olmuştu ancak her güncellemede sorunlar azalıyordu.
Nvidia kolay-kolay sorun çıkartan bir firma değil.
Öte yandan GTX 970’in bobinleri düdük gibi ötüyordu. Şimdi bu yazılımsal bir problem mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı