1.2t 130 HP Corsa çeker mi?

Deniz_atç

Decipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus EX-A320M Gaming
Ryzen 5 1600 AF
Asus Dual RX 5500 XT oc 4gb
Hikvision U10 16 gb (8x2) 3200 mhz ram
Corsair VS450 450w 80+ psu
Samsung Pm981a 256 gb m2 ssd
Samsung 870 QVO 2 tb ssd
Model yükseltmek amacıyla 2016 1.4 TSI 125 HP Jetta Comfortline araçtan 2021 Opel Corsa Ultimate 1.2t 130 HP eat8 araca geçmek istiyorum üstüne 40.000 TL vereceğim. Aracın her şeyini beğendim tek aklıma takılan 1.2 motor çeker mi? Performans kaybı yaşar mıyım ya da yüklüyken yokuşlarda bayılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla Jettadan iyimi gider?

Bende 1.5 dCi turbolu kangoo var. O bile bayılıyor. Kasası da ağır sayılmaz. Biraz darboğaz yapar ama işinizi görür aşırı dik yokuşa çıkmadıkça. Düşük hacimlilerde turbo önemli. O kadar aşırı fark yaşamazsınız.

Bende 1.5 dCi turbolu kangoo var. O bile bayılıyor. Kasası da ağır sayılmaz. Biraz darboğaz yapar ama işinizi görür aşırı dik yokuşa çıkmadıkça. Düşük hacimlilerde turbo önemli. O kadar aşırı fark yaşamazsınız.
Kango kaç hp? Az önce video izledim Corsa 1.3 tce Meganeyi geçiyor içimin yağları eridi alacağım.

Corsa hem daha hafif hem motor torku Jetta'dakinden daha yüksek. Daha iyi çeker, daha yüksek hızlara ulaşır, aynı devirlerde muhtemelen daha az yakar.

Yalnız genişlik konusu fark ettirecek. Jetta'dan Corsa'ya geçince araba biraz dar gelebilir. Model yükseltmek demişsin ama yükselttiğin şey sadece model yılı, Jetta daha üst sınıfta.

Jettanın performansı 88 ise corsa 91 olarak söyleyebilirim. Bizim insanımızda şu motor hacim muhabbeti hep var maalesef. 0.9 clio 1.6 çoğu atmosferikten çok çok daha iyi her anlamda. Hacimin çok bir önemi yok.

Geri
Yukarı