1.300.000 TL aile aracı önerisi

Civic güzel değeri bilinmeyen bir araba benzinli atmosferik olduğu sağlam sorunsuz ama tork az olduğu için yavaş zannediliyor onun dışında içi güzel geniş lüks sayılabilecek bir araç

Aile aracı olarak ne önerirsiniz? SUV/Sedan fark etmez. Cherry Tiggo 7 Pro çok hoşuma gitti lakin markadan dolayı çekiniyorum. Kia xCeed, Citroën C4 vesaire hepsine baktım lakin karar veremedim.
Bir önceki kasa Hyundai Tucson olabilir. Benzinlisi (1.6 T-GDI) mükemmel ama dizeli de güzeldir. Arabanın asıl sürücüsü gazlamayı seviyorsa hoşuna gider. Yalnız tek bir sıkıntısı var, her Hyundai/Kia gibi biraz yakıyor. Yakıt parası aman aman önemli değilse alacağınız zevke değer.
Eğer sürüş zevki istemiyorsanız Peugeot Rifter gibi hafif ticari de bakılabilir.
Eğer yüksek süratte (yüksek hız herkese farklı olabilir ama yasal sınırın üstünde giyelim) daha sessiz bir sürüş istiyorsanız sedan bir araç tercihiniz olmalı. Mesela 1.5 TSI Skoda Superb olabilir. Ya da daha yeni ve daha küçük Octavia da tercihleriniz arasına girebilir.

C5 ve tucson a bütçem yetmiyor. Sanırım SUV'dan vazgeçtim ve 3 seçenek kaldı. Passion X pack corolla, elegance Civic, premium 1.5 octavia. Yani zevk açısından Civic düşünüyorum şuan ama diğer 2 sinden 150k civarı daha pahalı. Sizce hangisi 3 ü arasından ? Benim için en önemli olan sanayiye az gidecek kronik sorunu az olanı.

C5 ve tucson a bütçem yetmiyor. Sanırım SUV'dan vazgeçtim ve 3 seçenek kaldı. Passion X pack corolla, elegance Civic, premium 1.5 octavia. Yani zevk açısından Civic düşünüyorum şuan ama diğer 2 sinden 150k civarı daha pahalı. Sizce hangisi 3 ü arasından ? Benim için en önemli olan sanayiye az gidecek kronik sorunu az olanı.
Civic'teki CVT sürüş zevkini çok bozuyor. Corolla ise tork açısından çok yetersiz. Octavia tercih etmenizi öneririm.

Geri
Yukarı