1.4 TSI motor hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

cante12

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar bu motora sahip 2012 model bir golf beğendim ancak hakkında bilgi edinmek istiyorum. Sorunsuzluk açısından nasıldır? Bakım maliyetleri uygun mudur? Kilometresi 170-180k civarı manuel bir araba.

Abimde o yaşta Passat 1.4 TSI Bluemotion var. Motor iyi, her şartta performanslıdır. Rampalarda çok rahat.
Bakımlı kullanıldıysa pek sorun olmaz. Manuel şanzımanda da sorun yok.
Ekspertize sokup kontrol ederek içinize sinerse alabilirsiniz.

O araçlarda o yıllarda DSG şanzıman sorundu. Sonra şanzımanı yeni versiyonla değiştirenler için o sorun da düzeltildi.

Son düzenleme:
@izmirkartali araç manuelmiş.

TSI'larda yanlış bilmiyorsam bi' tık yağ eksiltme sorunu vardı. Yağına dikkat edin.
Manuel mesaja göre düzenledim. Otomatik araç bakanlar için de spoiler icinde ek bilgi olarak yazdım.

Memlekette bilinçli bakımlı araç kullanan insan çok az. Ustalar da çoğunlukla ezbere bakım(sı) yapıyor. Müşteri farklı bir şey talep etmedikçe her motora 10w40 yağ koyuyor, bir iki filtre değiştirip en az bir yıl aracı yola sürüyor.
Özenli, bilinçli bakım yapan ustalarla ve dikkatli araç sahibi ile motor beklenmedik bir zamanda önemli oranda yağ eksiltmez.
Dediğiniz gibi yine de her araç sahibi sık sık yağı kontrol etmeli. Tabi birkaç yılda bir diğer yağları ve sensörleri de kontrol ettirip gerekli bakım ve temizlikleri yap(tır)malı.

Hocam araç golf 6 mı yoksa golf 7 mi ? Golf 7 ler 2012 2. Yarısından itibaren çıktı ve ülkemizde de mevcut. Ama muhtemelen golf 6 olduğunu varsayıyorum. 160 Hp olanları da var kaçlık hocam sizdeki ? Turbosuna baktırırsanız sizi üzmeyecek bir motor.

Arkadaşlar bu motora sahip 2012 model bir golf beğendim ancak hakkında bilgi edinmek istiyorum. Sorunsuzluk açısından nasıldır? Bakım maliyetleri uygun mudur? Kilometresi 170-180k civarı manuel bir araba.

Ben 2013 aynı motora sahip Passat kullandım 2021 yılına kadar gerçekten perfonmanlı araçlar km biraz yüksek o grup araçlar için motoru ölçtürün ekspertiz falan kafanıza yatarsa sizi mutlu eder.

Teşekkür ederim yorumlarınız için araç golf 6 kendisi olmazsa yine büyük ihtimal aynı 1.4tsi temiz kullanılmış bakımları tam bir golf eninde sonunda almak istiyorum çok hoşuma gitti çünkü. Yağ eksiltme olayı ne derece peki çok mu fazla eksilme yapıyor? birde aracın kronik arızaları var mı bildiğiniz? çünkü bu kilometrelerde artık arabaların kronik arızaları boy göstermeye başlıyor eğer varsa böyle önemli kronik sıkıntıları onlardan bahsedersiniz sevinirim.

1.4TSI'larda piston kırma sorunu var, stok pistonlar dayanıksız çatlayıp patlıyor.

Tanıdığımın başına geldi hatta kırık piston hala elimde duruyor bulabilirsem fotoğrafını çekerim. Segman ve piston bildiğin kırık. Kronik bir sorun bu arada. Komple motor yapıldı arabaya.

YouTube'a yazarsanız videolarına ulaşırsınız asla tavsiye etmiyorum vag grubu araba. Cupra ve Porsche, Bugatti derseniz durum başka tabii.

Son düzenleme:
1.4 TSI günlük kullanım için uygundur. Ama ben 2009 Passat DSG'de tecrübe ettim bu motoru. 122'likti. Golf'te nasıldır bilemiyorum. Passat'ta minimum 7 litre yakıyor. 3. vitesten sonra atikliğini kaybediyor. Yanlış hatırlamıyorsam bunların 140'lıkları vardı. Hangi yıl hatırlamıyorum ama çok performanslı diye övünülüyordu. Onu da tecrübe ettim o da çok gitmiyordu. Ya ben 2.0 ve üstü turbolu motorlara alıştım ya da bu arabalar 100'den sonra kendini çok kesiyor. Ama şunu da belirteyim ki yukarıda bahsettiğim Passat ile araba hiç zorlanmadan 220 yapmıştı. Hızlanma açısından düşüklük gösterse de 1.4 motordan güzel şeyler çıkarıyorlar. :)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı