1.5 puan fark ile liseye nasıl yerleşirim?

berkecelikk

Hectopat
Yer
İstanbul
Bizim mahallemizden en yakın arkadaşım da dahil olmak üzere çoğu tanıdık belli bir liseye gidiyor ama ben 1.5 puan ile tutturamadım. Bu lise aynı zamanda benim de istediğim liseydi. Ben ise kayıt alanımda başka girebileceğim Anadolu lisesi olmadığı için kendi puanımdan 10 puan düşükten alan bir meslek lisesine yerleşmek zorunda kaldım. Diğer liseye gitmemin herhangi bir yolu yok mu? Gidip konuşsak veya arasam falan bir şekilde çözülmez mi?

Hayır yapılmaz okul açılınca idareye git talebini söyle onlar gerekli belgeleri söylerler.Lisedeyken 1 arkadaşım nakille 5 puan yüksek liseye yerleşmişti. Lakin 10.sınıftı ve gittiği lisede nakil kontenjanı vardı. Bir de orada nakil için başvuranları sıraya alıyorlar liseye en yakın olanı seçiyorlar.

Çevremdeki insanlar meslek lisesine gideceğimi ögrendiğinde başarısız çocuk gözüyle bakmaya başladı ve bu beni epey rahatsız etti. Gitmek istediğim lise OBP ile alıyor ve benim OBP puanım ortaokulda bazı hocalarla sorunlar yaşamam sonucu sözlülerle vesaire düşük geldi. Bunu hak etmediğimi başta ailem olmak üzere birçok arkadaşım biliyor. Psikoloji açısından da kötü etkilendim. Yarın gidip okulla konuşmayı deneyeceğim. Umarım sonuç istediğim gibi olur.

Çevremdeki insanlar meslek lisesine gideceğimi ögrendiğinde başarısız çocuk gözüyle bakmaya başladı ve bu beni epey rahatsız etti. Gitmek istediğim lise OBP ile alıyor ve benim OBP puanım ortaokulda bazı hocalarla sorunlar yaşamam sonucu sözlülerle vesaire düşük geldi. Bunu hak etmediğimi başta ailem olmak üzere birçok arkadaşım biliyor. Psikoloji açısından da kötü etkilendim. Yarın gidip okulla konuşmayı deneyeceğim. Umarım sonuç istediğim gibi olur.
Dostum herşey istediğin gibi olsun.Ben liseyi şehrin en iyi 3. anadolu lisesinde okudum ama önemli olan üniversite sınavı ona odaklan hatta çevrendekileri pişman etmek için derece yapacağına kendine söz ver.

Herşey üni sınavı dedim ama lisenin etkisi yok mu tabiki var.Ortamı düzgündü sıkıntısız çocuklarla okudum.Birisine okuduğum yeri söyleyince ooo wow gibi tepkiler de aldım ama sonuçta üni sınavında çok da başarılı olamadım.Benden kat ve kat daha kötü şartlarda okuyan öğrenciler derece yaptı ben yapamadım.

Diyeceğim şu hayat seni belki daha çok zorluyacak ama bu zorluğu atlatırsan karşılığını alırsın hatta bu zorluklar seni güçlendirir ve ileride sorunları daha rahat çözersin.Şu an bu lise işini düşünüyor olmak bile ileride sana bürokratik bir devletle alakalı işin olduğunda yardımcı olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı