1.5 senede ülkenin geldiği hal

cenkkk

Megapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core 2 Quad Q6600 | AMD RX 6800 XT | 2 GB RAM| 250 GB Hitachi HDD|
1.5 sene önce aldığım SSD'nin şimdiki fiyatı, aşağıya resimlerini ekliyorum bu sadece çok küçük bir örnek. En alt seviye ürünleri bile çok görüyorlar millete. Bu yönetimle ve sorgusuz biat eden insanlarla bu ülke hiçbir zaman düzelmeyecek. Araba fiyatlarını falan yazmama gerek bile yok. Çoğu Avrupa ülkesinde yaşayanların asgari ücrete göre bile alım güçleri 10 kat daha fazla 10 kat.

Dosya Ekleri

• siparis.JPG
    siparis.JPG
    30,4 KB · Görüntüleme: 393
Alım güçleri 10 kat değil direkt olarak 20 kat daha fazla. Zira 'Kara Cuma' diye adlandırılan indirimlerde fiyatlar yarı yarıya düşüyor. Bizde ise bindirim üstüne indirim yapılıyor...
Yönetimi Z kuşağı olarak değiştirtmez isek bir daha bir şey yapılamaz gibi duruyor. Ben de direkt olarak İsveç'e falan gidip çalışmayı düşünüyorum. En azından 3000 Euro ve üzeri maaş ile geçim derdi yaşamam, bir ürün alırken de 'Dolar kaç TL acep' derdine girmemiş olurum.

1.5 sene önce aldığım SSD'nin şimdiki fiyatı, aşağıya resimlerini ekliyorum bu sadece çok küçük bir örnek. En alt seviye ürünleri bile çok görüyorlar millete. Bu yönetimle ve sorgusuz biat eden insanlarla bu ülke hiçbir zaman düzelmeyecek. Araba fiyatlarını falan yazmama gerek bile yok. Çoğu Avrupa ülkesinde yaşayanların asgari ücrete göre bile alım güçleri 10 kat daha fazla 10 kat.

Avrupa ülkeleriyle karşılaştırmak çok saçmadır unutma bunu. Nüfusları belli , çoğu teknoloji de gelişmiş ve üretim yapan ülkeler. Ve AB'ye üyeler bu da demek ki askeriye harcama yapmaları gerekmiyor. Bizim güvenlik sağlama amaçlı harcamalarımız dudak uçuklatıcı. Cumhuriyetten bu yana olan oyunları tembelleştirme çalışmalarını biliyorsun, ürettiğimiz ne var? Tüketime dayalı bir ülkeyiz. Şuanki iktidardan kaynaklandığını pek düşünmüyorum, düşünene saygım var. Elimizden gelen doğru oy vermek ve çalışmak,ülkeye bir şeyler katmak olacaktır.

Yahu bu medyanın oyunları. Siz önünüze bakın, dolar bizi ilgilendirmiyor. Biz TL harcıyoruz, burada dolarla maaş almıyorsun. O zaman sana ne? yigen ameriga bizden korkuyor yigen bunlar hep ameriganın oyunları (!)

Yeni konular

Geri
Yukarı