Ülkenin Hali

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Dr. Sheldon C. Başbakanımızın akıllı tahtayla imtihanına bir arkadaş "Adam en azından yürümeyi biliyor" demiş.
Ama öyle deme, bir başbakanın en önemli özelliği düzgün yürümesidir. Kendi dilini iyi bilse ne olacak, yürüyor ya, yeter. :ıslık:

@Dr. Sheldon C. Sardı, değil mi? :) Başbakanımızın akıllı tahtayla imtihanına bir arkadaş "Adam en azından yürümeyi biliyor" demiş. Forumda da böyle insanlar var mı ya gerçekten? Bunu ciddi demiş, cümlenin devamını söylemiyorum bile. Ülkenin hali ancak eğitimle düzelir, hala ülkenin kurucusu Atatürk'ü sevmeyen birileri varken, bu hak eğitimle düzelir ancak. Müslümanım, ama ülkede her şey dinle alakalı, bu çok yanlış bir şey. Dinle yönetiliyoruz zaten.

Derler çünkü, Osmanlı zamanı bilimsel gelişimimiz, süperdi, atom, matematik, fizik, kaldırma kuvveti, çemberler hepsi vardı da. Bir gecede cahil kaldık! Şimdi dolu kaynak var sanki okunuyor yaa.:rolleyes:

Bence bu abimizin en büyük hatası tamamen bu projesini Türkiye'de sürdürmek istemesiydi. Üzgünüm ancak akıl ve mantığa dayanmayan, sadece duyguları ve milliyetçi tavırlarıyla devam etmek istemesi bu duruma getirdi onu. Oysa başka ülkelerden teklif aldığını söylemiş ancak gitmemiş. En azından projesini orada geliştirseydi hem kendi ve ailesi kurtulurdu hem de değer görürdü. Ülkesini geliştirmek için en azından bir örnek olurdu. Onun dışında Türkiye'de ne yazık ki en fazla sürünür.
Ülkenin durumu belli bilime yapılan yatırım belli. Ben kendisini başarılarından dolayı elbette tebrik ediyor ve bu buluşlarının devamını dilerim ancak bu ülkede zor.
En yakın örnek olarak nobel ödülü alan Aziz Sancar. Ben sanmıyorum ki Aziz Sancar Türkiye'de kalsa nobel alabilirdi. En fazla kahvede arkadaşlarıyla okey oynardı kanımca.

Bence bu abimizin en büyük hatası tamamen bu projesini Türkiye'de sürdürmek istemesiydi. Üzgünüm ancak akıl ve mantığa dayanmayan, sadece duyguları ve milliyetçi tavırlarıyla devam etmek istemesi bu duruma getirdi onu. Oysa başka ülkelerden teklif aldığını söylemiş ancak gitmemiş. En azından projesini orada geliştirseydi hem kendi ve ailesi kurtulurdu hem de değer görürdü. Ülkesini geliştirmek için en azından bir örnek olurdu. Onun dışında Türkiye'de ne yazık ki en fazla sürünür.
Ülkenin durumu belli bilime yapılan yatırım belli. Ben kendisini başarılarından dolayı elbette tebrik ediyor ve bu buluşlarının devamını dilerim ancak bu ülkede zor.
En yakın örnek olarak nobel ödülü alan Aziz Sancar. Ben sanmıyorum ki Aziz Sancar Türkiye'de kalsa nobel alabilirdi. En fazla kahvede arkadaşlarıyla okey oynardı kanımca.

Adam blower fanın büyüğünü yapmış, vay arkadaş. Sonra enerji açığı var.:lanet:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı