1.5 yılda 3. kez bozulan ASUS G531-GT Laptop

BABER

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba dostlar, artık bu bilgisayardan gına geldi. Model G531-GT. 1.5 yılda 3.kez bir parçası bozuluyor. İlk servise gidişinde arızalı anakart denildi anakart değişti. 2. seferde şarj aleti arızalı denildi, değişti. Şimdi yine bozuldu servise gidecek. SSD öldü TBW limitini aşmadan, harcanan ömür daha %14 idi. Gerçekten bıktırdı beni, bu 3. verim kaybım oluyor.

Merhaba dostlar, artık bu bilgisayardan gına geldi. Model G531-GT. 1.5 yılda 3.kez bir parçası bozuluyor. İlk servise gidişinde arızalı anakart denildi anakart değişti. 2. seferde şarj aleti arızalı denildi, değişti. Şimdi yine bozuldu servise gidecek. SSD öldü TBW limitini aşmadan, harcanan ömür daha %14 idi. Gerçekten bıktırdı beni, bu 3. verim kaybım oluyor.
Kaliteli şeyler taktırın. SSD için kaliteli,
Termal macunu kaliteli, laptopu ise onedrive ile bilgileri depolayın.
Virüs taraması yapın.

Vay be hocam bu laptoptan bayağı çektin, ASUS'dan bayağı çektin.
Ah be hocam bıktırdı beni artık. Ne yapsam bilmiyorum, bir cihazın her yanı mı kalitesiz olur?
Kaliteli şeyler taktırın. SSD için kaliteli,
Termal macunu kaliteli, laptopu ise onedrive ile bilgileri depolayın.
Virüs taraması yapın.
Ölü SSD'ye mi virüs taraması yapacağım? Virüs ile alakası yok orijinal olmayan tek bir yazılım bile kullanmıyorum, antivirüs de vardı zaten, ~200GB önemli verim zaten Onedrive'da. SSD orijinal SSD'ydi zaten.

Son düzenleme:
Birçok kronik sorunlu laptop modelleri var onlardan birine denk gelmişsiniz. Üzücü ve yorucu olmuş anlaşılan. Markaya laf söylemek saçma ama bazı modelleri cidden sinir bozucu.

Birçok kronik sorunlu laptop modelleri var onlardan birine denk gelmişsiniz. Üzücü ve yorucu olmuş anlaşılan. Markaya laf söylemek saçma ama bazı modelleri cidden sinir bozucu.
Model sadece model değil, eski konularıma bakarsanız önceki servis taleplerimde çektiğim durumları görebilirsiniz. Firma olarak da beni çok mağdur ettiler.

Model sadece model değil, eski konularıma bakarsanız önceki servis taleplerimde çektiğim durumları görebilirsiniz. Firma olarak da beni çok mağdur ettiler.

Cidden üzüldüm. Bazen çok yardımcı oldukları gibi bazı zamanlar sinir bozucu olabiliyorlar.

Geri
Yukarı