1.500TL'ye G3258 Sistem Topluyorum

Eğer ileriye dönük düşünülmüyorsa (i5 4670K, 4690K; i7 4790K) Z97 PC Mate yerine ASUS H81M-Plus yeterlidir.
Hem ileriye dönük açısından, hem yeni yonga seti taşımasından, hemde o.c. oranının daha iyi olduğunu duyduğumdan bu anakartı seçtim. Teşekkürler :)

:) İlla mini yazmam gerekmiyor linkini attığıma bakın.
Kusura bakmayın, yanlış anlaşılma oldu. Dediğim GHz değerlerine çıkabilmek için Hyper TX3 Evo, Vortex Plus yeterli midir?

Hem ileriye dönük açısından, hem yeni yonga seti taşımasından, hemde o.c. oranının daha iyi olduğunu duyduğumdan bu anakartı seçtim. Teşekkürler :)
Bence işlemciden pahalı bir anakart alınması mantıklı değil, hele bu bütçeye. O yüzden dedim. Sonuçta sizin ihtiyacınız olan OC, ASUS H81M-Plus'ta da ulaşılabilen bir değer. (bkz. Düşük Bütçeli Sistem Toplama Videosu) Ama ben işlemcimi ileride yükselteceğim derseniz diyeceğim bir şey yok.

Soğutma olarak videoda T2 tercih edilmiş ve iyi çalışıyor. Hyper T4'ten yukarıya çıkmaya gerek yok ama almışken T4 alınabilir :)

Bence işlemciden pahalı bir anakart alınması mantıklı değil, hele bu bütçeye. O yüzden dedim. Sonuçta sizin ihtiyacınız olan OC, ASUS H81M-Plus'ta da ulaşılabilen bir değer. (bkz. Düşük Bütçeli Sistem Toplama Videosu) Ama ben işlemcimi ileride yükselteceğim derseniz diyeceğim bir şey yok.

Soğutma olarak videoda T2 tercih edilmiş ve iyi çalışıyor. Hyper T4'ten yukarıya çıkmaya gerek yok ama almışken T4 alınabilir :)

Peki H81 yonga seti ile Z97'nin farkı nedir? Birde aralarında ki başlıca farklar nedir?

Flood için çok özür diliyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu linkteki gibi değerlere ulaşabilmem için, en azından 4.4GHz gibi, hangi soğutucuyu almalıyım?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı