Sistem Topluyorum

Berke Eskknt arkadaşımız HD 7870XT'yi kafama soktu :D Karışık olan kafam iyice gitti. Başka birisine sistem tavsiyesi verirken çok kolay ancak iş sana gelince çok zor oluyor.

Şimdi Sapphire HD7870XT 573 TL. Monitöre 627 TL gibi devasa bir bütçe kalıyor.

Bu mu: VATAN COMPUTER - BENQ - 24" RL2450H LED OYUN MON

Yoksa bu mu: VATAN COMPUTER - PHILIPS - 27" 273E3LSB/01 GEN

Sistemin kaç para ettiğini bile hesaplayamıyorum. Bir 2500 TL çıkıyor bir 2000 TL çıkıyor. Kafayı toparlayınca geleceğim şu konuya :D

Kartı değiştirecek isen XT bile alma normal 7870 al yeter bence.

Almışken XT ve daha performanslı olan modelini alsın. Belki ileride CF bile yapıp Titan'ı tokatlar.
Pardon? Titan'ı mı tokatlayacak? Adam zaten kartı değiştireceğim diyor sen bide CF ilerde diyorsun. Yazılanları düzgün takip edelim. Ben ekonomik bir yol önerdim hepsi bu. Gelen geçen herkese 7870XT öneriyorsun gözümden kaçmadı.

Pardon? Titan'ı mı tokatlayacak? Adam zaten kartı değiştireceğim diyor sen bide CF ilerde diyorsun. Yazılanları düzgün takip edelim. Ben ekonomik bir yol önerdim hepsi bu. Gelen geçen herkese 7870XT öneriyorsun gözümden kaçmadı.

Bak şimdi 7870XT bu senenin en iyi F/P kartı. Karşı çıkan varsa buyursun gelsin. Senin dediğin yöntem pek ekonomik değil. Neden diye soracak olursan. (Senin aşağıda yazacağım kartı önereceğinden eminim)
Asus DCUII 7870 558 TL
Asus DCUII TOP 606 TL
Sapphire 7870XT 560 TL ve neredeyse ikisinden de performanslı. TOP zaten stoklarda yok 2 TL tasarruf TEBRİKLER !
Titan
konusuna gelecek olursak. Bu forumda pek fazla test yok fakat başka forumlarda fazlasıyla bu konuda testler var. 7850 CF Titan ile kafa kafaya. 7870XT 7850'den iyi bir kart olduğuna göre gerisini anlamışsındır umarım.(FPS fazla olur akıcılık olmaz orası ayrı) Evet 7870XT öneriyorum çünkü bu sene AMD Radeon HD 8*** ve Nvidia GTX 7** serisi çıkacak. Bu yüzden şimdilik ekran kartı gibi güncelliğini çabuk yitiren bir bileşene servet yatırmanın manası yok. İyi forumlar...

Bak şimdi 7870XT bu senenin en iyi F/P kartı. Karşı çıkan varsa buyursun gelsin. Senin dediğin yöntem pek ekonomik değil. Neden diye soracak olursan. (Senin aşağıda yazacağım kartı önereceğinden eminim)
Asus DCUII 7870 558 TL
Asus DCUII TOP 606 TL
Sapphire 7870XT 560 TL ve neredeyse ikisinden de performanslı. TOP zaten stoklarda yok 2 TL tasarruf TEBRİKLER !
Titan
konusuna gelecek olursak. Bu forumda pek fazla test yok fakat başka forumlarda fazlasıyla bu konuda testler var. 7850 CF Titan ile kafa kafaya. 7870XT 7850'den iyi bir kart olduğuna göre gerisini anlamışsındır umarım.(FPS fazla olur akıcılık olmaz orası ayrı) Evet 7870XT öneriyorum çünkü bu sene AMD Radeon HD 8*** ve Nvidia GTX 7** serisi çıkacak. Bu yüzden şimdilik ekran kartı gibi güncelliğini çabuk yitiren bir bileşene servet yatırmanın manası yok. İyi forumlar...

Türkiye fiyatlarını bilmiyorum. Bana bilmişlik taslama bu arada konuşma tarzımı değiştirmeme gerek kalmaz. Ayrıca o kartı önericeğimi nereden çıkardın merak ediyorum. Benim önerim VATAN COMPUTER - ZOTAC - GTX660 AMP! GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart bu karttan yana olurdu. Hem diğerlerinden daha ucuz hemde performansı Mert'e yetecek kadar iyi değiştirene kadar kartını. İndirimli fiyatı XT'den daha ucuz bunu da belirtmek isterim. Testleri bende takip ediyorum. AMD bütçe düşük olmadıkça pek önermem ben zaten. Ben buradan stok durumunu takip etmek zorunda değilim ayrıca. Piyasada tek ASUS ve Sapphire yok bu arada. Nice markalar var alınabilecek. Kendi promotörlüğünü yaptığın karta laf atmadım zaten. F/P ürünü olduğuda inkar edilemez. Sadece yeni kart alacaksa gelecekte XT'ye gerek yok dedim. Son sözüm lafınızı bilin öyle konuşunuz. Ben buradayım cevap yazmaya da devam ederim.

Türkiye fiyatlarını bilmiyorum. Bana bilmişlik taslama bu arada konuşma tarzımı değiştirmeme gerek kalmaz. Ayrıca o kartı önericeğimi nereden çıkardın merak ediyorum. Benim önerim VATAN COMPUTER - ZOTAC - GTX660 AMP! GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart bu karttan yana olurdu. Hem diğerlerinden daha ucuz hemde performansı Mert'e yetecek kadar iyi değiştirene kadar kartını. İndirimli fiyatı XT'den daha ucuz bunu da belirtmek isterim. Testleri bende takip ediyorum. AMD bütçe düşük olmadıkça pek önermem ben zaten. Ben buradan stok durumunu takip etmek zorunda değilim ayrıca. Piyasada tek ASUS ve Sapphire yok bu arada. Nice markalar var alınabilecek. Kendi promotörlüğünü yaptığın karta laf atmadım zaten. F/P ürünü olduğuda inkar edilemez. Sadece yeni kart alacaksa gelecekte XT'ye gerek yok dedim. Son sözüm lafınızı bilin öyle konuşunuz. Ben buradayım cevap yazmaya da devam ederim.

Şimdi benim Mert'e tavsiyem 7870XT alıp ileride GTX 7** veya AMD 8*** serisi almasını önerdim. Fakat sen dedin ki normal 7870'de alabilirsin dedin. Bende bunun mantıklı olmayıp performans kaybı olacağını dile getirdim. XT'ye gerek var 770,780 veya 8970,8870 alacağı süreçte idare etmesi gereken bir kart lazım. Buda şahsi görüşüm ve testlere göre Sapphire 7870XT oluyor. Sapphire bu kadar sıcak değilsen Powercolor 7870 PCS+ EZ veya Powercolor 7870 Myst'de alınabilir. Şuan Vatan'da stoklarda alınabilirliği yüksek olan 7870 Sapphire,Powercolor ve Asus. Bu yüzden senin normal 7870 olarak Asus önereceğinden emindim. 7870 660 TI'ye rakip bir kart. Yeni nesil kartlar alacağı süreçte 7870 660'dan daha mantıklı olur. Yukarıda Zotac 660 TI resimlerini attım. Bana göre Zotac'ın alınabilirliği diğer kartlara göre düşük. Bu herkesin kişisel tercihidir buna laf söyleyemem fakat çoğu yabancı site karşılaştırma testlerini yapıyor. Bunlara dayanarak önerdim 7870XT'yi. Ben Sapphire çalışanımıyım HAYIR! Ben bu kartı Mert'e önerince cebime para girmiyor sadece burada insanların parasının boşa gitmemesi için yardım ediyoruz ki Mert'te bu konulardan senin benim kadar hatta daha fazla anladığı aşikar. Düşük bütçe olmadıkça AMD önermemenin sebebini anlamadım. 1000 TL'ye 7970 gibi bir kart alabiliyorsun. Şahsen 680 alacağıma 7970 alırım daha iyi. Bende buradayım ​İyi forumlar...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı