1.5V ve 1.3V RAM beraber çalışır mı?

Ainnt

Kilopat
Daha fazla  
İki sorum var ama tek konuda sormak istedim. İlk sorum şu. Bugün laptopun kapağını açıp RAM vs. slotlara bakmak istedim. RAM'im DDR3L 1.3V ama soketin kenarında DDR3 1.5V yazıyor. İkinci sokete 1.5V DDR3 bir RAM alıp takabilir miyim?
Takılı olan RAM CL11 ve internette uygun fiyatlı CL9 RAM buldum. Bu ikisi birbiriyle uyumlu çalışır mı?

İki sorum var ama tek konuda sormak istedim. İlk sorum şu. Bugün laptopun kapağını açıp RAM vs. slotlara bakmak istedim. RAM'im DDR3L 1.3V ama soketin kenarında DDR3 1.5V yazıyor. İkinci sokete 1.5V DDR3 bir RAM alıp takabilir miyim?
Takılı olan RAM CL11 ve internette uygun fiyatlı CL9 RAM buldum. Bu ikisi birbiriyle uyumlu çalışır mı?
Bu sistemden sisteme değişebilen birşey ama bence denemeyin.
En kısa sürede para biriktirip DDR4 sisteme geçin.

Laptop demiş hocam. Kese sürmekten beyniniz sulandı galiba :D
Arzu ederseniz sizi bi keselerim, kuluçlarınızdan bi küsürdetirim bi köpürtürüm sizi, para da almam ha.
Konuya gelirsek laptopun destek listesi falan varsa ya da anakartın ordan bakın, ama unutmayın bellekler çalışsa bile örneğin 1600 ve 1333 MHz ram takarsanız 1333 MHz çalışır ramler.

Arzu ederseniz sizi bi keselerim, kuluçlarınızdan bi küsürdetirim bi köpürtürüm sizi, para da almam ha.
Konuya gelirsek laptopun destek listesi falan varsa ya da anakartın ordan bakın, ama unutmayın bellekler çalışsa bile örneğin 1600 ve 1333 MHz ram takarsanız 1333 MHz çalışır ramler.
Eyvallah hocam çok iyi olur. Belim falan bayağı ağrıyodu. Benim size demek istediğim "DDR4 sisteme geçin" sözünüzle alakalı. Yine de keseyi bekliyorum :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı