1.600 TL kulaklık önerisi

Konfor açısından Arctis serisi güzel gibi dursa da ufak tefek eksiklikler var gördüğüm kadarıyla:

- Arctis 3'te kafa bandı ayarlanmıyor, üstte sadece esnek lastik var (ben öyle diyorum) ve plastik gibi. Sadece lastikli olan kafa bantlarını ben pek rahat görmüyorum. Tabi denemediğim için net bir şey diyemem. O lastik dışında bir yastık yok.

- Arctis 1'de kafa bandı ayarlanıyor ve metal var ama üst kısımda deri yastık var kafa bandında. Bence hem kulak kısmı hem kafa bandı kumaş olmalı.

- Arctis Nova 1'de kafa bandı ayarlanıyor da üst kısımda yine sadece lastik var. Yastık yok. Tamamen plastik yapıda.

Son düzenleme:
Arctis 5 - 1.700₺
Corsair Void Elite - 1.400₺
Logitech G335 - 1400₺

Sadece Arctis 5 bütçenizi aşıyor hocam.
Hocam kusura bakmayın detaylı bakmamışım. Arctis 5'in trendyoldaki fiyatı sanırım. Diğer sitelerdekinden daha ucuz bi sorun yaşar mıyım bilginiz var mıdır

teşekkür ederim.

Konfor açısından Arctis serisi güzel gibi dursa da ufak tefek eksiklikler var gördüğüm kadarıyla:

- Arctis 3'te kafa bandı ayarlanmıyor, üstte esnek don lastiği var (ben öyle diyorum) ve sadece plastik gibi. Don lastiği gibi olan kafa bantlarını ben pek rahat görmüyorum. Tabi denemediğim için net bir şey diyemem. O lastik dışında bir yastık yok.

- Arctis 1'de kafa bandı ayarlanıyor ve metal var ama üst kısımda deri yastık var kafa bandında. Bence hem kulak kısmı hem kafa bandı kumaş olmalı.

- Arctis Nova 1'de kafa bandı ayarlanıyor da üst kısımda yine don lastiği var. Yastık yok. Tamamen plastik yapıda.

Saçma sapan iş yapıyorlar biri var, diğeri yok.
Arctis 3'te cırt cırtlı da olsa ayarlanabiliyor sanırım. Ben sadece Arctis Nova 1'i denedim rahatsız eder gibime gelmedi ama uzun süre kullanım hakkında fikir sahibi değilim tabii

Hocam kusura bakmayın detaylı bakmamışım. Arctis 5'in trendyoldaki fiyatı sanırım. Diğer sitelerdekinden daha ucuz bi sorun yaşar mıyım bilginiz var mıdır

teşekkür ederim.

Arctis 3'te cırt cırtlı da olsa ayarlanabiliyor sanırım. Ben sadece Arctis Nova 1'i denedim rahatsız eder gibime gelmedi ama uzun süre kullanım hakkında fikir sahibi değilim tabii
Hocam biraz tercih meselesi ve kişinin nasıl rahat ettiğine bağlı. Ben kendi şu anki kulaklığıma bakarak konuşuyorum. O yüzden kafa bandı ayarının geniş olmasını istiyorum konfor açısından. Ve mümkünse ayarlama kısmında metal aksam olmasını tercih etmeye çalışıyorum. Ben de sizin gibi kumaş kulaklık arayanlardanım ama bir türlü bulamıyorum.

HyperX Stinger Core 7.1'e de bakabilirsiniz isterseniz. Ama kablo çıkmıyordu sanırım onda.

Hocam kusura bakmayın detaylı bakmamışım. Arctis 5'in Trendyol'daki fiyatı sanırım. Diğer sitelerdekinden daha ucuz bir sorun yaşar mıyım bilginiz var mıdır?

Teşekkür ederim.

Trendyol kendisi satıyor hocam sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Hocam Nova 1'de kablonun kulaklığa bağlanan kısmı jak şeklinde ama Arctis 3'te Micro-USB'ye benzettiğim bir girişi var. İleriki zamanlarda yedek kablo almanız gerektiğinde Arctis 3'e kablo bulmak daha zor olabilir gibi geldi.

Son düzenleme:
Corsair Void Elite düşünüyorum ama kablosunun başına bi iş gelirse kulaklığın çöp olmasından korkuyorum. Kablosu sağlam mıdır

Hocam ne yaptınız, alabildiniz mi Corsair Void Elite'ı? Aldıysanız düz stereo modelini mi aldınız ve dip ses var mı?

Hocam daha ucuz ve ses kalitesi hemen hemen aynı olduğu için Razer BlackShark 2 X'i aldım fakat Jak'lı bir kulaklık ve bende 2 adet jak girişi var. Sanıyorum bu yüzden duyduğum sesler karşı tarafa da gidiyor. Yeni bir Realtek yazılımı indirim akustik eko iptalini açtım, duyulan seslerin karşı tarafa gitme problemi düzeldi fakat mikrofon daha kalitesiz ses vermeye başladı. Başka bir sebepten yeniden başlatmam gerekti ve bu sefer her türlü karşı tarafa sesleri veriyordu. Bayağı uğraştım YouTube'dan çözümlere baktım fakat çözülmedi. İade edip Cloud 2 alacağım, USB'li bir kulaklık. Bu problemi yaşayanlar genelde çözmüş benimle alakalı olabilir. Bunların dışında iade edeceğim için üzüldüm, ses kalitesi gerçekten güzel. Müzik dinlemesi çok keyifli, yazılımla daha iyi oluyor. Mikrofonu da (en azından akustik eko iptali kapalıyken) fazlasıyla iyi. Çok hafif ve rahat, kafa bandı ağrıtmıyor. Yani tek jak girişine sahipseniz alıp bakmanızı, benim gibi mikrofon ve kulaklık olmak üzere çift jak girişine sahipseniz de araştırıp, hoşunuza giderse denemenizi tavsiye ederim. Benim yaşadığım problemleri yaşamama ihtimaliniz var. (bahsetmediğimi fark ettim. 7.1'i de benim çok hoşuma gitti)

Son düzenleme:
Hocam daha ucuz ve ses kalitesi hemen hemen aynı olduğu için Razer BlackShark 2 X'i aldım fakat Jak'lı bir kulaklık ve bende 2 adet jak girişi var. Sanıyorum bu yüzden duyduğum sesler karşı tarafa da gidiyor. Yeni bir Realtek yazılımı indirim akustik eko iptalini açtım, duyulan seslerin karşı tarafa gitme problemi düzeldi fakat mikrofon daha kalitesiz ses vermeye başladı. Başka bir sebepten yeniden başlatmam gerekti ve bu sefer her türlü karşı tarafa sesleri veriyordu. Bayağı uğraştım YouTube'dan çözümlere baktım fakat çözülmedi. İade edip Cloud 2 alacağım, USB'li bir kulaklık. Bu problemi yaşayanlar genelde çözmüş benimle alakalı olabilir. Bunların dışında iade edeceğim için üzüldüm, ses kalitesi gerçekten güzel. Müzik dinlemesi çok keyifli, yazılımla daha iyi oluyor. Mikrofonu da (en azından akustik eko iptali kapalıyken) fazlasıyla iyi. Çok hafif ve rahat, kafa bandı ağrıtmıyor. Yani tek jak girişine sahipseniz alıp bakmanızı, benim gibi mikrofon ve kulaklık olmak üzere çift jak girişine sahipseniz de araştırıp, hoşunuza giderse denemenizi tavsiye ederim. Benim yaşadığım problemleri yaşamama ihtimaliniz var. (bahsetmediğimi fark ettim. 7.1'i de benim çok hoşuma gitti)
Hocam ben de aynı kulaklığı yeni aldım ses karşıya gitme sorunu yüksek sesli müzik açtığımda oluyor sadece çok sorun yaşamadım. Kulaklık hijyen ürünü sayılıyor diye biliyorum iade ediliyor mu?

Geri
Yukarı