800 TL kulaklık önerisi

Travis

Kilopat
Makaleler
2
Selamlar, kulaklığım bozuldu arkadaşlar yeni kulaklık arayışı içerisindeyim. Bütçem maksimum 800 TL arkadaşlar daha üstüne çıkamam maalesef. Kulaklıkta başlıca aradığım özellikler şunlar arkadaşlar;

• Rahatlık.
  • Mikrofon kalitesi.
  • Ses kalitesi.
Aklımda şu modeller var:
Bu modeller arasından hangisini, neden tercih etmeliyim arkadaşlar? Kulaklığı oyun, dizi ve film için kullanacağım bu arada. E-spor derecesinde oyun oynayan birisi değilim daha çok singleplayer oyunlar oynayan birisiyim. Bir de arkadaşlar üstte belirttiğim iki Corsair model arasında ne fark var bu arada açıklarsanız çok iyi olur. :)

Son olarak yardımı olur mu bilemem ama bozulan kulaklığın modeli: Corsair hs60.

Çok çok teşekkürler, sevgiler saygılar. ✌
Bir sorum daha var arkadaşlar, Cloud Alpha'nın C9 Edition olanı ile normali arasında herhangi bir fark yok değil mi?

Son düzenleme:
Arctis 5 almış ve iade etmiş biri olarak onu eleyin diyorum. Rahat değil kulağınızı ve kafanızı baskılıyor, sesler boğuk geliyor. Ben hiç beğenmedim açıkçası. O kadar araştırmadan sonra almıştım bir de. Bende yana yakıla kulaklık arıyorum şimdi. MH752 alacaktım geri vazgeçtim. Sennhaiser bakıyorum ama o da çok pahalı. Kaldım öylece.

Selamlar, kulaklığım bozuldu arkadaşlar yeni kulaklık arayışı içerisindeyim. Bütçem maksimum 800 TL arkadaşlar daha üstüne çıkamam maalesef. Kulaklıkta başlıca aradığım özellikler şunlar arkadaşlar;

• Rahatlık.
  • Mikrofon kalitesi.
  • Ses kalitesi.
Aklımda şu modeller var:
Bu modeller arasından hangisini, neden tercih etmeliyim arkadaşlar? Kulaklığı oyun, dizi ve film için kullanacağım bu arada. E-spor derecesinde oyun oynayan birisi değilim daha çok singleplayer oyunlar oynayan birisiyim. Bir de arkadaşlar üstte belirttiğim iki Corsair model arasında ne fark var bu arada açıklarsanız çok iyi olur. :)

Son olarak yardımı olur mu bilemem ama bozulan kulaklığın modeli: Corsair hs60.

Çok çok teşekkürler, sevgiler saygılar. ✌
Bir sorum daha var arkadaşlar, Cloud Alpha'nın C9 Edition olanı ile normali arasında herhangi bir fark yok değil mi?
Cloud Alpha derim. Alpha S kullanıyorum. İleride çok ihtiyaç duyarsanız kendi ses kartını edinebilirsiniz. Mikrofon frekans aralığı (50-18000) ses frekans aralığı (13-23000) 50 mm sürücü ve basların ayrı yararıldığını çift odacık sistemi. 65 OHM empedans değeri. Çok güçlü ses cihazlarına bile bağlayabilirsiniz. Direnci yüksek. Ayrıca yedek kumaş pedleri ile geliyor bu da kulaklığın ömrünü uzatan bir şey. Bir de yazın sıcaklarda kumaşı kışın da deri pedi kullanabilirsiniz. Malzeme kalitesi de çok iyi.
Mikrofonu çıkarılabilir olması da pratik bir kullanım sunuyor bence.

Hocam bende Corsair HS70 almayı düşünüyorum siz önerir misiniz? HS60 kullandığınız için sormak istedimç.
HS60 güzel bir kulaklık açıkçası. Yaklaşık 1.5 yıl kullandım, daha da kullanırdım. Aptallığımdan bozuldu desem yeridir. Ses kalitesi gayet memnun etti beni basslar vs. mikrofon olarak da kaliteli diyebilirim. HS70 ile aralarında ki tek farkın wireless olduğunu düşünsek bile alınabilir. Tek bir şeyde uyarıyım, bilmiyorum kulaklarının yapısı nasıl fakat arada beni rahatsız edebiliyordu kulak tarafında her zaman değil fakat garip bir şey. :D
Bu ürün tam 809TL'ye düşmüştü:
Keşke kaçırmasaydınız. Biraz stoklara bakın belki tekrar stoğa gelir. Rahatlık,ses kalitesi ve özellikle mikrofon kalitesi hakkında konuşmama bile gerek yok.
Güzelmiş aslında yazık olmuş fakat bekleme gibi bir lüksüm yok şuan çünkü herhangi bir kulaklığım yok ve bilgisayardan şuan 0 ses alıyorum. Teşekkürler. :)
Arctis 5 almış ve iade etmiş biri olarak onu eleyin diyorum. Rahat değil kulağınızı ve kafanızı baskılıyor, sesler boğuk geliyor. Ben hiç beğenmedim açıkçası. O kadar araştırmadan sonra almıştım bir de. Bende yana yakıla kulaklık arıyorum şimdi. MH752 alacaktım geri vazgeçtim. Sennhaiser bakıyorum ama o da çok pahalı. Kaldım öylece.
Arctis 5 çok rahat denildiği için bir koydum listeyede sonradan eledim. Teşekkürler. :)
Cloud Alpha derim. Alpha S kullanıyorum. İleride çok ihtiyaç duyarsanız kendi ses kartını edinebilirsiniz. Mikrofon frekans aralığı (50-18000) ses frekans aralığı (13-23000) 50 mm sürücü ve basların ayrı yararıldığını çift odacık sistemi. 65 OHM empedans değeri. Çok güçlü ses cihazlarına bile bağlayabilirsiniz. Direnci yüksek. Ayrıca yedek kumaş pedleri ile geliyor bu da kulaklığın ömrünü uzatan bir şey. Bir de yazın sıcaklarda kumaşı kışın da deri pedi kullanabilirsiniz. Malzeme kalitesi de çok iyi.
Mikrofonu çıkarılabilir olması da pratik bir kullanım sunuyor bence.
bu konuyu dün açmıştım hocam kimse cevap vermeyince kendim araştırdım ve Cloud Alphanın bu seçenekler arasında en iyi seçim olduğunu gördüm. Aklımda bir soru var fakat Alpha için çoğu kişi ''iyi ses kartın varsa al'' gibi yorumlar söylüyor. Bu konularda 0 bilgim var. Kullandığım anakart MSI B450-A Pro. Acaba bunun ses kartı(ne denir bilmiyorum) yeterli midir? Son bir sorum daha var C9 edition olanın ile normali arasında herhangi bir fark yok değil mi? Çok çok teşekkürler. :)
Sennheiser GSP 300 alabilirsiniz gerçekten çok rahat ve kulaklık, mikrofon kalitesi de olağanüstü
Kesinlikle güzel. Çok yakar ama fazla suni deri var üzerinde. Onun dışında mikrofonu ses özellikleri çok iyi.
Bu kulaklığı görmüştüm fakat bana giriş seviyesi gibi geliyor markanın. Böyle diyorsanız bir araştırayım fakat. Teşekkürler. :)

@Travis bakayım ses kartına yazıcam.
@Travis Chemicon japon kapasitör var üzerinde anakart için gayet kaliteli. Home theatre ve high end müzik sistemi için ev kullanıcısı için uygun ve kaliteli. Alpha tercih edebilirsiniz.
Cloud 9 ve normal alpha aynı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı