1.76 boyunda body yapan biri kaç kilo olmalıdır?

enesxq

Decipat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Flutter Developer
Selam, yaklaşık 4 aydır bulk yapıyorum. 62 kilodan 71 kiloya çıktım gerçektende devasa farkı hissettim özellikle omuz göğüsler şişti daha estetik durmaya başladı. Ama yine de yetersiz buluyorum. Sizce şimdi definasyona mı gireyim yoksa bulka devam edeyim mi?
Boy 1,76 yaş 18 olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kas kütlene bağlı girdiğin kilolara bağlı hedeflerine bağlı.

Ben 1,82 boyundayım 90 kiloya kadar çıkıp kas kütlesi kazandım oldukça yağlandım. Sonrasında iri bir vücut yerine estetik bir vücut istediğimi farkedip definasyona girdim uzun bir sürede 78 kiloya düştüm ama aslında bu sürede 72 lere kadar inmeyi hedeflemiştim. Definasyonun sonlarına doğru yeterince iyi beslenmediğim için motivasyon düşüklüğünden dolayı idmanlarda kötü gitmeye başladı. 72 kilolara kadar düştükten sonra yağ oranımını düşük tutarak 76 larda falan kilomu sabitleyip kuru bir vücudu hedefliyorum.

Yağ oranın nasıl? Yüksek değilse 75kg civarında girsen iyi olabilir. Bulk yaparken mümkün olan en iyi şekilde basmaya çalış. Definasyonda biraz kilon düşer 75-77kg--> 71-72kg gibi düşersen iyi olur diye düşünüyorum. Tabii salondaki hocana falan da sor ben seni görmediğim için tahmini konuşuyorum. Vücudunun yağ yakma kapasitesini bilemiyorum. Ne kadar sürede minimum su kaybederek kilo düşersin bunu anlamak zor.

Yağ oranın nasıl? Yüksek değilse 75kg civarında girsen iyi olabilir. Bulk yaparken mümkün olan en iyi şekilde basmaya çalış. Definasyonda biraz kilon düşer 75-77kg--> 71-72kg gibi düşersen iyi olur diye düşünüyorum. Tabii salondaki hocana falan da sor ben seni görmediğim için tahmini konuşuyorum. Vücudunun yağ yakma kapasitesini bilemiyorum. Ne kadar sürede minimum su kaybederek kilo düşersin bunu anlamak zor.
Yağ oranim %13

Dosya Ekleri

• IMG_20221224_142656.jpg
    IMG_20221224_142656.jpg
    412 KB · Görüntüleme: 55

Geri
Yukarı