1.800-2.000 Tl'ye Monitör dahil Toplama Bilgisayar

@MetehanKlc i5 4460 almalısın. 2500TL bütçen var o işlemci ileriye dönük değil. Benim Görüşüm o bütçeye alınabilecek en ileri dönük işlemci 4460. G3258 kötü bir işlemci değil ama ileriye dönük değil. O yüzden söylediğim sistemi alırsan rahat edersin.

(Olamaz, dolar 0,%68 yükseldi.)
Peki 4460'a oc yapılmasında bir sorun olur mu? Yada auto oc ile kaça kadar çıkar (varsa) ?

@MetehanKlc çarpan kilidi kapalı. Yani O.C. yapamıyorsun. Ama biliyorum şimdi sen hız aşırtmasına takıldın. Ama sırf O.C. yapmak için G3258 alırsan CPU fan almalısın. Benim önerim kesinlikle 4460. Ayrıca O.C. işlemci ömrünü kısaltıyor diye biliyorum. 4460 ile oyunları çok rahat oynarsın.

Evet o doğru işlemciye daha fazla yük bindiği için ömrü kısalıyormuş.

10 yıllık ömür biçiliyormuş genelde işlemcilere oc ile örneğin 6'ya iniyor yazıyordu. Oc ile ilgili biraz araştırmıştım da orada yazıyordu

Dediğim gibi Metehan 4460 ile oyunları rahatça oynarsın. Bir de Asus r9 280 alırsan rahat edersin.

Hangi işlemciye 10 yıl biçiyor. 2011 soketlere herhalde.

Değerimi bil bu kadar yardımcı oluyorum sana. :D

Haklısınız :) Başından beri konunun çok yardımcı oluyorsunuz teşekkürler.

Bilemiyorum ya :D Bu g3258'in oc işlemini gördükten sonra 4460 düşük geliyor gözüme :D Farkındayım, büyük ihtimalle bu bir yanılgı, hata. Ancak bu da benim biraz bilgisayar parçaları konusundaki cahilliğimden ve dik kafalılığımdan kaynaklanıyor (bazı konularda böyle oluyor)

Güzel gözüküyor bencede. Ama uzun ömürlü olmayacak. Bana göre en fazla 2 yıl. Bir arkadaşımız demişti G3258 günü kurtarır ama uzun vadede iyi değil diye. Aynen öyle alınabilecekse 4460 alınmalı.

Neyse çok uzattık. Zaten O.C. yaparken işlemciyi bile bozarsın. Sen bilgili ol paran olsun çarpan kilidi açık K bir işlemci alırsın O.C. yaparsın.

Her neyse merak ettim ne zaman alacaksın bilgisayarı. Dolar da uçunca artık 2 ay beklemeni öneririm.

Evet. Dolar iyice uçtu. Bilgisayarı aldığımda incelemeleri yaparım. Tabi ki de senden de bahsederim. Onca yardım ettin. Artık bundan sonrası internetin değil gibi geliyor bana. Alacağım zaman hallolacaktır büyük ihtimalle. Her şey için çok teşekkür ediyorum tekrardan. Bir problem olursa sorarım. @Xamazunga

Ha bu arada :D ekran kartını gtx 760, r9 280, r9 285 hangisini almalıyım. Bunu da karar verince son listeyi atıyım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı