1,9 GB RAM'in altına inme

ErenProo1665

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
*Windows 10 x64
*4 GB DDR3
*HS-SSD Desire(S) 256GB
*Intel(R) HD Graphics 4000
*Inspiron 3521
*Intel(R) Core(TM) i3-3217U CPU @ 1.80GHz
Meslek
Öğrenci
RAM
4 GB DDR3 798.7 MHz
SSD veya HDD modeli
HS-SSD-Desire(S) 256GB
Ekran kartı
Intel(R) HD Graphics 4000
Anakart
Inspiron 3521
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i3-3217U CPU @ 1.80GHz
Toplam 4 GB RAM bulunmakta sistemimde (3, 9 kullanılabilir) ve sistemi 1,9 GB'a düşürmeyi başardım. Steam dışında başka arka plan uygulaması yok (ki Steam'i de kapatmayı düşünmüyorum.). Daha ne kadar düşürebilirim ve nasıl yapabilirim?

Ram düşürünce eline ne geçmesini istiyorsun? Ram düşmesi demek ilgili dosyaların diskten okunup işlemcide işlenip ram e adreslenmesi demek. Birde bunu zahmetsizce direkt bellekten almak var. Mantıklı olanı seç :)

İlla performans arttırımı istiyorum diyorsan cpu altından hangi process daha fazla threads yiyor onlara bak.

Eğer bilgisayarınızda bir virüs kaynaklı aşırı RAM kullanımı yoksa, sadece Windows'un kendisinin otomatik olarak ayarladığı RAM kullanım miktarına sahipseniz korkmayın. Bilgisayarınızın RAM kullanmasından çekinmeyin, korkmayın.

Siz yine oyun oynamak istediğinizde Windows RAM kullanımını ona göre ayarlayacaktır.

Başlangıç uygulamalarını kapat gereksiz kullanmadıgın Microsoft arka plan uygulamalarının işlevlerine bak kapat ama dikkat gerekli işlem kapatman PC bozabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram düşürünce eline ne geçmesini istiyorsun? Ram düşmesi demek ilgili dosyaların diskten okunup işlemcide işlenip ram e adreslenmesi demek. Birde bunu zahmetsizce direkt bellekten almak var. Mantıklı olanı seç :)

İlla performans arttırımı istiyorum diyorsan cpu altından hangi process daha fazla threads yiyor onlara bak.
Oyunda daha iyi performans .w.

Hocam 0.5GB Win10 kullanıyorum imkansız değil ama bu tarz modlu yazılımları tavsiye etmek hata sonuçta bi keylogger koymak zor değil.

Hocam 0.5GB Win10 kullanıyorum imkansız değil ama bu tarz modlu yazılımları tavsiye etmek hata sonuçta bi keylogger koymak zor değil.
O da var.

Defender'ı geçici olarak devre dışı bırakmak 200 MB falan RAM kurtardı, düşmeye devam ediyor RAM.

Toplam 4 GB RAM bulunmakta sistemimde (3, 9 kullanılabilir) ve sistemi 1,9 GB'a düşürmeyi başardım. Steam dışında başka arka plan uygulaması yok (ki Steam'i de kapatmayı düşünmüyorum.). Daha ne kadar düşürebilirim ve nasıl yapabilirim?

Windows 10 2015 LTSB ve oosu10 programı ile minimuma çekebilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı