1 ay internet olmazsa ne yaparsınız?

imnotagamer

Megapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Mühendisi
Güzel bir güne uyandınız. Telefonu elinize aldınız ama internet yok. Hatta sorun olup olmadığını öğrenmek amacıyla operatörün müşteri temsilcisine bağlandığınızda ise en az 1 ay boyunca dünya genelinde internetin olmayacağı bilgisini aldınız.

Bu sabah kahvaltı yaparken haberleri izleyeyim dedim. Böyle bir haber gördüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düşünün, bir "Güneş Fırtınası" sonucu veya herhangi bir sebepten ötürü dünya genelinde internet kesintisi oluyor ve bu kesintinin ne zaman sonuçlanacağı, verimli bir şekilde ne zaman çalışmaya başlayacağı belli değil.

Ne yaparsınız, bu durum sizi ne kadar etkiler? Hayatınızda ne gibi değişiklikler olur? Bu durumda hangi ürünün fiyatı artar? Ne gibi felaket senaryoları oluşabilir veya yazılabilir?

Bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum.

@LOTR Manyağı Benim de ilk aklıma gelen şey para olmuştu. Hazırlıksız yakalanıldığında elde avuçta olanla nereye kadar gidilir bilmiyorum. Mahalle bakkallarına veresiye yazdırmaktan başka ihtimal gelmiyor aklıma.

İnternet olmazsa işimi yapamam, bu da demek oluyor ki 1 aylık tatil yapacağım. Hangi ülkeye gitsem diye bakarım herhalde. Gezerdim, kitap okumaya devam ederdim, yeni şeyler yerdim, birkaç yeni kişiyle tanışırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı