1 aylık iPhone 13 pil ömrü %99'a düştü

Tamamen yanlış ve asılsız bir bilgi. Ayrıca telefonu tam şarj etmeyince daha hızlı bitiyor batarya. Bizzat dakikakası dakikasına test ettim.
Dakikası dakikasına test etmen için ilk testin ile ikinci testin arasında yaptıklarının birebir aynı olması gerekir. Bunu sağlayamayacağına göre boşa kendini yorma derim.

Mesut Çevik'i bir kenara koyalım, batarya üreticilerinin dedikleri de yanlış ve asılsız o zaman öyle mi?

Arkadaşlar, iPhone 13 satın aldım 1 ay oluyor. Telefona ilk günki gibi bakıyorum %20 altına hiç düşürmeden (%21-%25) civarlarındayken %100 olasıya kadar şarja takıyorum dokunmuyorum.
Ekran süresi ortalama 5-7 saat aralığında zaten 7-8 saati gördüğünde pil bitmeye yakın oluyor şarjımın fazla bir şey yapmadan hızlı bittiğini düşünüyorum. Normal mi acaba? Oyun hiç oynamıyorum, sadece sosyal medya uygulamalarında zaman geçiriyorum.
Pil ömrüne baktım %99'a düşmüş hiçbir şey de yapmıyorum cihazı yoracak pilinde sorun mu var acaba? Yoksa ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum.
Pil kullanımını minimuma getirecek her işlemi yapılı arka plan uygulamaları, konum kapatma falan.

E oha alt tarafı %1 düşmüş ne büyütüyorsun ya kullan keyfine bak garantisi varsa ya da yoksa kullan kullanmak için değil mi bu telefonlar ben telefonumda oyun oynuyorum şarjı %47 olsa bile takıyorum ya çok büyütüyorlar Apple kullanıcıları

Maka.

Yukarıda bu konu ile ilgili makale var. İçerisinde bizzat 20≤soc≤90 belirtilmiş. Sizin kaynağınız nedir acaba?

Makale linkini atar mısınız?

Dakikası dakikasına test etmen için ilk testin ile ikinci testin arasında yaptıklarının birebir aynı olması gerekir. Bunu sağlayamayacağına göre boşa kendini yorma derim.

Mesut çevik'i bir kenara koyalım, batarya üreticilerinin dedikleri de yanlış ve asılsız o zaman öyle mi?

Dakikası dakikasına test ettim evet. Yapılan işlemler ortalama belli zaten. WhatsApp veya arayarak konuşma. Bunların dışına çıkmıyorum iPhone 13 kullanıyorum. 2.5 gün kadar gidiyor şarjım. Gelelim uslübuna, burada klavyede kendini yorma gibi şeyler yazmaya hiç gerek yok, bilmem anlatabildim mi? Burası bir forum sitesi, fikrini ifade edersin, karşı tarafın fikrine de saygı duyarsın. En fazla bu kadar yapabilirsin.

Son düzenleme:
Dakikası dakikasına test ettim evet. Yapılan işlemler ortalama belli zaten. WhatsApp veya arayarak konuşma. Bunların dışına çıkmıyorum iPhone 13 kullanıyorum. 2.5 gün kadar gidiyor şarjım. Gelelim uslübuna, burada klavyede kendini yorma gibi şeyler yazmaya hiç gerek yok, bilmem anlatabildim mi? Burası bir forum sitesi, fikrini ifade edersin, karşı tarafın fikrine de saygı duyarsın. En fazla bu kadar yapabilirsin.
Hmmm, bu işin uzmanları tarafından lab ortamında yapılan testleri bir kenara atıp senin "yapılan işlemler ortalama belli zaten" açıklamana güvenelim yani öyle mi?

Ortada bir link yok, makale yok, kanıt sunamadığın gibi kendi yaptığını "ben yaptım" diye sunuyorsun, bunu fikir beyanı olarak adledip saygı mı bekliyorsun? Yaşın kadar telefon kullanmışlığım var, batarya konusundaki gerçekleri, testleri senin yaptığın saçma sapan şarj etme işleminden ve anlamsız beyanlarından ziyade hakemli dergilerde yayınlanan makalelerden takip etmek daha mantıklı geliyor!

Enerji depolamada en çok kullanılan bataryalara ait literatürdeki batarya modelleri ve SoC belirleme yöntemleri ayrıntılı bir şekilde inceledin mi?

Batarya şarj durumu belirlemesinde kolay ve anlaşılır olması nedeniyle Coulomb sayma yöntemini mi tercih ettin?

Laboratuvarda batarya sabit akım ve gerilim ile şarj/deşarj deneyleri yaptın mı?

Bataryanın şarj akımı deşarj akımından daha küçük olması nedeniyle şarj süresi deşarj süresinden daha uzun sürmüştür belki? Çalışmanda(!) bataryanın şarj ve deşarj verimliliğini göz ardı ettin mi?

Forum siteleri bilginin paylaşıldığı yerlerdir! Fikrine saygı duyulacaksa somut kanıt sunman lazım, sunduğun şey "birebir aynı şeyleri yaptım" diyerek "whatsapp" örneği olamaz. Yok illa böyle diyorsan buna saygı duyulamaz!

Forum kültürünü de senden öğrenecek değilim.

Maka.

"Teorik olarak pil seviyenizin mümkün olduğunca orta aralıkta (%30 ila %80) tutulması pil ömrünü etkin bir şekilde uzatabilmektedir."

Hmmm, bu işin uzmanları tarafından lab ortamında yapılan testleri bir kenara atıp senin "yapılan işlemler ortalama belli zaten" açıklamana güvenelim yani öyle mi?

Ortada bir link yok, makale yok, kanıt sunamadığın gibi kendi yaptığını "ben yaptım" diye sunuyorsun, bunu fikir beyanı olarak adledip saygı mı bekliyorsun? Yaşın kadar telefon kullanmışlığım var, batarya konusundaki gerçekleri, testleri senin yaptığın saçma sapan şarj etme işleminden ve anlamsız beyanlarından ziyade hakemli dergilerde yayınlanan makalelerden takip etmek daha mantıklı geliyor!

Enerji depolamada en çok kullanılan bataryalara ait literatürdeki batarya modelleri ve SoC belirleme yöntemleri ayrıntılı bir şekilde inceledin mi?

Batarya şarj durumu belirlemesinde kolay ve anlaşılır olması nedeniyle coulomb sayma yöntemini mi tercih ettin?

Laboratuvarda batarya sabit akım ve gerilim ile şarj/deşarj deneyleri yaptın mı?

Bataryanın şarj akımı deşarj akımından daha küçük olması nedeniyle şarj süresi deşarj süresinden daha uzun sürmüştür belki? Çalışmanda(!) bataryanın şarj ve deşarj verimliliğini göz ardı ettin mi?

Forum siteleri bilginin paylaşıldığı yerlerdir! Fikrine saygı duyulacaksa somut kanıt sunman lazım, sunduğun şey "birebir aynı şeyleri yaptım" diyerek "WhatsApp" örneği olamaz. Yok illa böyle diyorsan buna saygı duyulamaz!

Forum kültürünü de senden öğrenecek değilim.

Yaşını söyler misin Allah aşkına =)

Maka.

Geri
Yukarı