1 aylık iPhone 13 pil ömrü %99'a düştü

Neye dayanarak bunu söylüyorsunuz? Kanıt verebilir misiniz?
Birçok kaynakta pil ile ilgili zaten bunu belirtiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birçok kaynakta pil ile ilgili zaten bunu belirtiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Gerçekten çok ilginç, ben 2-3 senedir bahsettiğim şekilde kullanıyorum ve ilk mesajımda yazdığım gibi batarya sağlığım 1 yıldır %75'de sabit. Bu kullanımla aylarca batarya sağlığımın sabit olduğunu gördüğüm zamanlar oldu.

Bunu detaylı bir araştıracağım. Bir çok bilgi var internette dolayısıyla hangisi doğru hangisi yanlış bilemiyor insan. Belki attıklarınız doğru bilgidir, bilemeyeceğim.

Gerçekten çok ilginç, ben 2-3 senedir bahsettiğim şekilde kullanıyorum ve ilk mesajımda yazdığım gibi batarya sağlığım 1 yıldır %75'de sabit. Bu kullanımla aylarca batarya sağlığımın sabit olduğunu gördüğüm zamanlar oldu.

Bunu detaylı bir araştıracağım. Bir çok bilgi var internette dolayısıyla hangisi doğru hangisi yanlış bilemiyor insan. Belki attıklarınız doğru bilgidir, bilemeyeceğim.
Valla hocam istediğinize inanmak size kalmış. Cihazda sizin isterseniz pili ateşte yakın bizi etkilemez. Fakat diğer insanlara %20 altına düşürmesini önermeniz yanlış. Batarya sağlığı için iyi değil. Buraya akademik makalede bırakıyorum. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin. Direkt olarak aşağıdaki makaleden alıntıdır.
'Ancak birçok uygulamada şekil 10’da görüldüğü gibi bu çalışma aralığı 20≤SoC≤90 şeklinde tanımlanmıştır. Çünkü batarya aşırı şarj/deşarj edildiğinde batarya plakaları aşırı ısınacağından batarya plakalarının aşınmasına sebep olacaktır.'

Fakat diğer insanlara %20 altına düşürmesini önermeniz yanlış. Batarya sağlığı için iyi değil. Buraya akademik makalede bırakıyorum. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin
Sanki kasıtlı olarak yanlış bilgilendirmişim de bunun yüzünden beni suçluyorsunuz gibi yazmışsınız. Üstteki yazımda belki haklısınızdır da dedim üstelik. Kendi kullanımlarımın sonucu olan bir şeyi belirttim. Uzuncana sürelerdir pil sağlığım aynı seviyede. Buna inanmayayım da neye inanayım? Buna insanları yanlış bilgilendiriyorsunuz diyemezsiniz. Tekrar söylüyorum, haklı da olabilirsiniz. Ama tutumunuz yanlış.

Dostum merhaba, %10 civarında şarja takıp, %100 olduğunda prizden çekmeni öneririm. Ve prizdeyken ağır iş gerektiren uygulamalardan kaçınmalısın. Mesajlaşma vs. uygulamaları sorun değil ama özellikle şarja takılıyken Instagram'da fazla vakit geçirmek veya oyun oynamak veya YouTube'da şarja takılıyken klip izlemek batarya ömrünü kısaltır.

Dostum merhaba, %10 civarında şarja takıp, %100 olduğunda prizden çekmeni öneririm. Ve prizdeyken ağır iş gerektiren uygulamalardan kaçınmalısın. Mesajlaşma vs. uygulamaları sorun değil ama özellikle şarja takılıyken Instagram'da fazla vakit geçirmek veya oyun oynamak veya YouTube'da şarja takılıyken klip izlemek batarya ömrünü kısaltır.

Teşekkürler, %20 seviyelerine yaklaştığında takıyorum %100'e kadar %99'da duruyor bakalım bir düşüş yaşamadım daha 😁

Tamamen yanlış ve asılsız bir bilgi. Ayrıca telefonu tam şarj etmeyince daha hızlı bitiyor batarya. Bizzat dakikakası dakikasına test ettim.

Markalarca tavsiye edilen şarj aralığı genelde %20-80 arasıdır. Bu telefonlardan veya tabletlerden tutun elektrikli araçlarda bile olan bir durum.

Geri
Yukarı