1 aylık iPhone 13 pil ömrü %99'a düştü

akep0

Hectopat
Arkadaşlar, iPhone 13 satın aldım 1 ay oluyor. Telefona ilk günki gibi bakıyorum %20 altına hiç düşürmeden (%21-%25) civarlarındayken %100 olasıya kadar şarja takıyorum dokunmuyorum.
Ekran süresi ortalama 5-7 saat aralığında zaten 7-8 saati gördüğünde pil bitmeye yakın oluyor şarjımın fazla bir şey yapmadan hızlı bittiğini düşünüyorum. Normal mi acaba? Oyun hiç oynamıyorum, sadece sosyal medya uygulamalarında zaman geçiriyorum.
Pil ömrüne baktım %99'a düşmüş hiçbir şey de yapmıyorum cihazı yoracak pilinde sorun mu var acaba? Yoksa ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum.
Pil kullanımını minimuma getirecek her işlemi yapılı arka plan uygulamaları, konum kapatma falan.

Arkadaşlar, iPhone 13 satın aldım 1 ay oluyor. Telefona ilk günki gibi bakıyorum %20 altına hiç düşürmeden (%21-%25) civarlarındayken %100 olasıya kadar şarja takıyorum dokunmuyorum.
Ekran süresi ortalama 5-7 saat aralığında zaten 7-8 saati gördüğünde pil bitmeye yakın oluyor şarjımın fazla bir şey yapmadan hızlı bittiğini düşünüyorum. Normal mi acaba? Oyun hiç oynamıyorum, sadece sosyal medya uygulamalarında zaman geçiriyorum.
Pil ömrüne baktım %99'a düşmüş hiçbir şey de yapmıyorum cihazı yoracak pilinde sorun mu var acaba? Yoksa ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum.
Pil kullanımını minimuma getirecek her işlemi yapılı arka plan uygulamaları, konum kapatma falan.

8,25 yıl varmış daha sorun yok.

Fazla pimpirik olmanız ile ilgili bir durum. Cihazda sorun olduğunu düşünmüyorum.
Teknolojinin gelişmesiyle beraber cihazlarımda ki işleme hızları da artıyor. Tam performans kullanmasanız bile cihazın tüketmesi gereken bir enerji miktarı mevcut.

Dostum bende geçen yıl Mart'ta iPhone 11 aldım 1.5 ayda %97'ye düştü bir anda bir yılı geçti şu an pil beni tatmin etmemeye başladı şu an %89 Apple ücretsiz değiştirir mi daha önce öyleydi.

%20 altına hiç düşürmeden
Hatanı zaten en başta yazmışsın. Batarya %20'de uyarı verir ki takman için, bunun alt seviyesinde de takabilirsin. Ben senelerce bu şekilde kullanıyorum ve inanır mısınız bilmem, 1 yıldır batarya sağlığım %75'te sabit duruyor. Mümkünse %15'in altına gelmeden takmayın.

Cihazı her zaman %100 sarj etmenize gerek yok. Evde kullanacaksanız %80 kadar etmeniz makul. Eğer her ay bu şekilde düşerse sıkıntı büyük çünkü yılda %12 eskime oranı fazla o telefon için fazla. Kullandığım iPhone SE 2020 5 ayda %3 düşüş yaşadı. İlk dört ay %100 gösteriyordu pil sağlını.

Hatanı zaten en başta yazmışsın. Batarya %20'de uyarı verir ki takman için, bunun alt seviyesinde de takabilirsin. Ben senelerce bu şekilde kullanıyorum ve inanır mısınız bilmem, 1 yıldır batarya sağlığım %75'te sabit duruyor. Mümkünse %15'in altına gelmeden takmayın.
Dediğiniz yanlış. Bataryayı %0 ne kadar yakın takarsanız o kadar pile zarar verirsiniz.

10 Aylık iPhone 12 pil sağlığı %91. Adamlar öyle muhteşem bir mühendislik ortaya koymuş ki, cihazın garantisi bittiğinde pil değişim isteyecek duruma geliyor. Fazla kafaya takma her türlü 2 senenin sonunda günde 5 defa şarja takacak duruma geleceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı