1. Dönem 2. sınavlara girmeden açık liseye kayıt yaptırabilir miyim?

240ceren

Femtopat
Daha fazla  
11. Sınıfım 1. dönem 2. sınavlarına girmedim açık lise 2. dönem kayıtları başladığında da kayıt yaptıracağım 2. sınavlara girmemiş olmam açık liseye kayıt yaptırmamda bir sorun çıkartır mı? Ve 1. sınav notlarım krediye dönüşmezse derslerden kalmış sayılacağım için örgün eğitimde kaldığım derslerin sınavına açık lisede mi gireceğim?

Selam, açık lise kaydınızda bir sorun yaratmaz. Örgünde kaldığınız dersler 11. Sınıfın Açık Lisede tekabül eden 5. dönemden okumaya (Örgündeki 11. Sınıfın ilk dönemi) devam etme riskini gösterir ancak daha detaylı bilgiyi @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocamız belirtirse daha doğru olur.

Açık liseye geçerken size tek sıkıntı yaratabilecek ders Türk Dili ve Edebiyatı olacaktır. Eğer not ortalamanız Türk Dili'ni geçerseniz kalma durumunuz olmaz. Büyük ihtimal ikinci sınavlara açık lise de yeniden gireceksiniz. Okul müdürü bana böyle bir şeyler zırvalamıştı

Merhaba, OBP açısından olumsuz etkisi olabilir fakat açık lisede tekrardan karşına çıkıp çıkmayacağını bilemiyorum.
merhaba hocam kusura bakmayin yeniden rahatsiz ediyorum sizi ama az once acik lise kaydimi yaptirdim ve orgun egitimdeyken 1. donem 2. sinavlarina girmedigim icin sanirim hala 5. donemde gozukuyorum kredim 136 olarak gozukuyor 11. sinifim vermem gereken toplam ders sayisi da 18 onumuzdeki sene eger kredim 170 veya ustunde olursa fakat 7. donemde gozukursem mezun olup yks'ye girebiliyor muyum bu konuda bir bilginiz varsa bilgilendirebilirseniz eger cok sevinirim

Geri
Yukarı