1. dönem 90 olan ders 2. dönem 30 olursa sınıfta kalınır mı?

efeteberoglu

Picopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi böyle bir durum olursa sınıfı geçer miyim? Öğretmenimiz isterseniz 100 100 alın ödev yapmazsanız bırakırım dedi ve yapmadım. Eğer alan dersinden kalırsanız direkt sınıf tekrarına kalırsınız dedi. Bunlar doğru mu? Doğruysa ben 10.sınıfım ve seneye özele geçeceğim ve alan dersi görmeyeceğim. Eğer hoca beni bırakırsa seneye özele geçeceğimden kalmama olayı vs. var mı?
Not: 10.sınıf meslek lisesindeyim ve kalacağım ders teknik resim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kalmak için iki dönem notlarının aritmetik ortalamalarının (yıl sonu ortalaması) en az 50 olması lazım diye biliyorum. Sizin durumunuzda yıl sonu ortalamanız 60 oluyor. Kalacağınızı zannetmiyorum biraz da hocanızın insafına kalmış.

Hayır birinci dönem 90 ikinci dönem 30 alırsanız kalmazsınız. Kural şöyle ilk dönem kaç alırsan al 2. dönem 70 alırsan o dersi geçersin, tersine işlemiyor yani. Bunun dışında alan dersinden kalırsanız ise direkt sınıfta kalmazsınız sadece o dersten sorumluluğa kalırsınız. Lakin gelecek sene okul değişeceğiniz için ve gideceğiniz okulda o ders olmayacağı için ne olur orasını bilemiyorum.

Hocam kalmak için iki dönem notlarının aritmetik ortalamalarının (yıl sonu ortalaması) en az 50 olması lazım diye biliyorum. Sizin durumunuzda yıl sonu ortalamanız 60 oluyor. Kalacağınızı zannetmiyorum biraz da hocanızın insafına kalmış.
Hayır insaf falan değil. Direkt sistematik olarak geçer çocuk. Neden kalsın? 60 oluyor işte.

Hayır birinci dönem 90 ikinci dönem 30 alırsanız kalmazsınız. Kural şöyle ilk dönem kaç alırsan al 2. dönem 70 alırsan o dersi geçersin, tersine işlemiyor yani. Bunun dışında alan dersinden kalırsanız ise direkt sınıfta kalmazsınız sadece o dersten sorumluluğa kalırsınız. Lakin gelecek sene okul değişeceğiniz için ve gideceğiniz okulda o ders olmayacağı için ne olur orasını bilemiyorum.

Konuya çok hakim değilim ama dediğiniz sadece baraj dersler için geçerli diye biliyorum.

Hayır insaf falan değil. Direkt sistematik olarak geçer çocuk. Neden kalsın? 60 oluyor işte.

Sözlü notlarını unutmayın hocam. Teknik resim dersini bilmiyorum meslek lisesinde okumadım ama sözlü notu veya performans notu da vardır herhalde. Büyük ihtimal de hocanın dediğine bakılacak olursa sözlü notunu belirleyecek şey ise ödevler :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı