1. dönem sınıfta kalma var mı?

tekken12

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 9. sınıf 1. dönemde kaldım eğer 2. dönemde çalışıp notlarımı biraz daha düzeltsem sınıftan geçebilir miyim? Ortalamam 57.

Arkadaşlar ben 9. sınıf 1. dönemde kaldım eğer 2. dönemde çalışıp notlarımı biraz daha düzeltsem sınıftan geçebilir miyim? Ortalamam 57.
İki döneminde not ortalaması hesaplanır. Eğer 3 dersten kalırsan sınıfta kalıcaksın. Bence kalıcan gibi gözüküyor ortalaman rezalet ötesi.

İlk dönemde sınıfta kalma yok sorumlu geçme var 2. dönem var kalma notlar birleştiriliyor hocam.
Birinci dönemde sorumlu geçme de yok. Bir dersten sorumlu geçip geçmeyeceğin iki dönem ortalamasına bakılıp karar verilir.

Ders ortalaması ile kaldım.

1. dönem 2. döneme çok etki ediyor mu?
Sen daha dersten kalmadın sadece ilk dönemi zayıf geçtin. İlk dönemdeki ders notun ile ikinci dönemdeki ders notunun ortalaması 50'den fazla olursa o dersten geçmiş sayılırsın.

Sınıf-Geçme-Technopat.jpg

İki döneminde not ortalaması hesaplanır. Eğer 3 dersten kalırsan sınıfta kalıcaksın bence kalıcan gibi gözüküyor ortalaman rezalet ötesi.
3 dersten değil 3 dersten fazla dersten kalırsa sınıfta kalır.

İlk olarak ilk dönem kalma diye bir şey yok, ikinci olarak kalma olduğunu varsayalım yine diploma notun 57 olduğu için geçiyorsun. 2 dönem total diploma puanın toplanınca 100 olması gerekiyor geçmen için. 2. dönem 43'ün altında olursa kalırsın.

Geri
Yukarı